İran’dan McDonald’s’a Ambargo: “Kesinlikle giremez!”

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakan Yardımcısı Mojtaba Khosrowtaj, ABD'nin simgesi olan hiçbir gıda firmasının İran pazarına giremeyeceğine söyledi. RİA Novosti haber ajansına konuşan Khosrowtaj, "McDonald's, İran halkının ABD'nin değerlerini hoş gö...

İran’dan McDonald’s’a Ambargo: “Kesinlikle giremez!” (20 Kasım 2015)

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakan Yardımcısı Mojtaba Khosrowtaj, ABD'nin simgesi olan hiçbir gıda firmasının İran pazarına giremeyeceğine söyledi.

RİA Novosti haber ajansına konuşan Khosrowtaj, "McDonald's, İran halkının ABD'nin değerlerini hoş görmemesi nedeniyle İran pazarına giremeyecek" dedi.

'Halkımızın görmek istemediğinden eminim'

Bazı tüketim maddelerinde ABD'nin simgesini gördüklerini belirten İranlı yetkili, "Örneğin; McDonald's. Çeşitli ülkelerde insanlar, bu markayı ABD'nin ülkedeki varlığı olarak kabul ediyor. İran halkı, yıllardır ABD'yi düşmanlarımızdan biri olarak görüyor. Halkımızın, uluslararası konularda ihtilaf yaşadığımız ülkenin simgesini topraklarımızda görmek istemediğinden eminim" dedi.

Bakan yardımcısı, İran'a yönelik uluslararası yaptırımlar iptal edilse bile, McDonald's'ın pazara giriş yapamayacağını da vurguladı.

sputniknews