Bu Ofiste Pazartesi Sendromu Yaşanmıyor!

Genelde Google, Facebook gibi teknoloji şirketlerinin ofislerinde görmeye alışık olduğumuz insan odaklı sıcak ve renkli ofis tasarımlarına, bu kez farklı bir sektörden, hızlı tüketim ürünleri markası Unilever’den bir çarpıcı bir örnek sunuyoruz. İsviçre’nin başkenti Zür...

Bu Ofiste Pazartesi Sendromu Yaşanmıyor! (18 Kasım 2013)

Genelde Google, Facebook gibi teknoloji şirketlerinin ofislerinde görmeye alışık olduğumuz insan odaklı sıcak ve renkli ofis tasarımlarına, bu kez farklı bir sektörden, hızlı tüketim ürünleri markası Unilever’den bir çarpıcı bir örnek sunuyoruz.

İsviçre’nin başkenti Zürih merkezli mimari stüdyo Camenzind Evolution, 2011 yılında bir ofis alanı için en ilham verici iç mekan tasarımını Unilever’in merkezinde oluşturmuş. Schaffhausen şehrine konumlanmış proje 2.300 m² kullanılabilir ofis alanına sahip.

İç mimarisi; renk ve doku çeşitliliği, iç yüzeylerin sadeliği ve tarzı ile ilk bakışta herhangi bir ziyaretçiye şirketin yaratıcı iş yaklaşımını temsil eden çok sağlıklı ve heyecan verici bir çalışma ortamı şeklinde sonuçlanmış.

Çalışma alanlarında farklı iş alanlarını yansıtan çeşitli bölgeler oluşturulmuş; kişisel çalışma için ‘odaklanma bölgeleri’, işbirliği ve iletişim için ‘birleşme bölgeleri’, sosyalleşebilecekleri ve yeniden canlanacakları ‘canlanma bölgeleri’, son olarak da çalışanların konfor ve refahını arttırmak için ‘huzur bölgesi’.