‘Kızlı – Erkekli’ Gündemin Artık Şarkısı da Var!

Yazar ve televizyon programcısı Enver Aysever ile sanatçı Sibel Alaş ‘Kızlı Erkekli’ şarkısı yaptı. İşte video klibi… Ülke gündeminde bu kadar çok konuşulur da şarkısı olmaz mı? Evet, malum konunun sonunda şarkısı da yapıldı. Gazeteci, yazar ve televizyon ...

‘Kızlı – Erkekli’ Gündemin Artık Şarkısı da Var! (18 Kasım 2013)

Yazar ve televizyon programcısı Enver Aysever ile sanatçı Sibel Alaş ‘Kızlı Erkekli’ şarkısı yaptı. İşte video klibi…

Ülke gündeminde bu kadar çok konuşulur da şarkısı olmaz mı? Evet, malum konunun sonunda şarkısı da yapıldı.

Gazeteci, yazar ve televizyon programı yapımcısı Enver Aysever ile müzisyen ve yorumcu Sibel Alaş, yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle sahneye taşımaya başladı.

İkili, birlikte hazırladıkları “Aykırı Kumpanya” adlı bu sıra dışı gösteri için “Kızlı Erkekli” adlı bir de şarkı yazdı.

Enver Aysever’in sözlerini yazdığı, Sibel Alaş’ın da müziklerini yaptığı ‘Kızlı Erkekli’ şarkısı tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı.

“Hayat kızlı erkekli güzel”

Sözleri Enver Aysever’e ait olan şiirin bestelenmesinden ortaya çıkan eserde son dönemde yaşananlara göndermeler yapılıyor. Enver Aysever, 80′li yıllarda genç olmuş biri olarak her türlü baskıya alıştığını sandığını ifade ederek, “Oysa ki gün geçtikçe özgürleşeceğimize kentlerimiz, evlerimiz birer açık hava hapishanesine dönüştü. Bu ülkede herkes öğrenci evlerinin demli çayını bir kere içmiştir, uzun ve soğuk kış gecelerinde sabaha kadar ders çalışmıştır, aşık olmuştur, tek edilmiştir. Hayat kızlı erkekli güzeldir. Hayatımızı daraltmak isteyenlere inat kızlı erkekli şarkı yapıyoruz, kızlı erkekli turneye çıkıyoruz” dedi.

“İnadına ses veriyoruz kızlı erkekli”

Kızlı Erkekli şarkısını seslendiren Sibel Alaş ise, “Biz şiirin, sözün ve hayatın tadını, anlamını bilen bir kuşak olarak yaşadık. Genç olmak zaman zaman kantarın topuzunu kaçırmak olsa da, bunun ne kadar lezzetli olduğunu da hemencecik fark ediverdik. Kafasında kızlı erkekli ayrımı olmayan bir şarkı yazarı olarak sahneden birlikte haykırıyoruz, inadına ses veriyoruz kızlı erkekli” dedi.

Şarkının sözleri ise şöyle:

Havalar soğudu bir demli çay güzel gider

Yarın vize var, bize gelecek erkekler

Yönetici pencerede, konu komşu dayamış kulakları

Merak etmeyin bozmayız ahlakınızı

 

Ders çalışıyoruz kızlı erkekli

Kızlı erkekli kızlı erkekli

Aniden bahar gelir açar çiçekler,

Çağırır sokaklar, gökyüzü gülümser

Balkona kurulur sofra öğrenci evi omlet makarna

Merak etmeyin değmeyiz ahlakınıza

 

Hayal kuruyoruz kızlı erkekli

Kızlı erkekli kızlı erkekli

Eteklerimiz mini mini, saçımızda rengarenk toka

Kadınız biz, bu beden bizim, nedir derdiniz hayrola

Bırakın namus bekçiliğini, durdurun bu cinayetleri

Savaşmıyoruz, sevişiyoruz kızlı erkekli Kızlı erkekli kızlı erkekli