Bu Kez Şırnak’ta Yine Maden Cinayeti ve 3 Can Kaybı Daha

  Şırnak’ta özel bir şirket tarafından işletilen kömür madeni ocağında meydana gelen göçükte 3 işçi daha hayatını kaybetti Şırnak’a yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kemerli Köyü yakınlarına Cudi Dağı eteklerinde bulunan özel bir şirkete ait kömür o...

Bu Kez Şırnak’ta Yine Maden Cinayeti ve 3 Can Kaybı Daha (12 Haziran 2014)

 

Şırnak’ta özel bir şirket tarafından işletilen kömür madeni ocağında meydana gelen göçükte 3 işçi daha hayatını kaybetti

Şırnak’a yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kemerli Köyü yakınlarına Cudi Dağı eteklerinde bulunan özel bir şirkete ait kömür ocağında göçük meydana geldi.

Saat 14.00 sıralarında meydana geldiği belirtilen göçükte ilk bilgilere göre işçiler Emin Baysal, kardeşi Ahmet Baysal ve Selahattin Uçar, toprak altında kaldı. İşçileri kurtarmak için bölgeye arama kurtarma ve sağlık ekipleri gönderildi. Bölgede güvenlik önlemleri de alınırken, gazetecilerin girişine izin verilmedi. Ocak başına gelen toprak altındaki işçilerin yakınları sinir krizleri geçirdi. Aileler, saatlerdir işçilere kurtarmak için müdahale edilmediğini savundu. Yetkililer ise ocakta gaz sızıntısı yaşandığını belirterek, bu yüzden madene inilemediğini söyledi.

3 İŞÇİNİN CESETLERİ ÇIKARILDI

Şırnak’ta kömür ocağındaki göçük altında kalan işçiler, Emin Baysal, kardeşi Ahmet Baysal ve Selahattin Uçar’ı arama kurtarma çalışmalarında akşam saatlerinde cesetlerine ulaşıldı. İşçilerin cesetleri Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ölen 3 işçinin ocaktaki gazdan zehirlendikleri ihtimali üzerinde durulurken, kesin ölüm nedenlerinin yapılacak otopsiden sonra belli olacağı belirtildi.

ÖLÜME YOLCULUK

Yine Şırnak’ta geçtiğimiz hafta meydana gelen ve bir işçinin hayatını kaybettiği kaza sonrasında bu görüntüler kaydedilmişti.