Bu Kez Femen Değil Milletvekili Kürsüde Soyundu!

Rus FEMEN grubu üyelerinin çıplak protesto yöntemi çığ gibi yayılıyor. Meksika Meclisi’nde bir milletvekili ve dünyaca ünlü 13 isim protesto için soyundular. Meksika’da enerji üretiminin özelleştirilmesini protesto eden milletvekili Antonio García Conejo, Meclis kürsüsünd...

Bu Kez Femen Değil Milletvekili Kürsüde Soyundu! (14 Aralık 2013)

Rus FEMEN grubu üyelerinin çıplak protesto yöntemi çığ gibi yayılıyor. Meksika Meclisi’nde bir milletvekili ve dünyaca ünlü 13 isim protesto için soyundular.

Meksika’da enerji üretiminin özelleştirilmesini protesto eden milletvekili Antonio García Conejo, Meclis kürsüsünde soyundu.

Meksika Meclisi, uzun süre konuşulacak bir protestoya sahne oldu. Enerji üretiminin özelleştirilmesi görüşmeleri sırasında bir milletvekili kürsüde striptiz yapar gibi külotla kalıncaya kadar soyundu. Yasayı eleştiren milletvekili, “Halkı da böyle soyuyorsunuz” dedi. Halinden utanmadığını belirten milletvekili, “Peki siz ülkeyi soyarken utanmıyor musunuz?” diye sordu.

Tartışmalara sahne olan yasa tasarısı ise 353 kabul oyuyla meclisten geçti.

MODA OLDU! SOYUNAN SOYUNANA…

Rus FEMEN grubu üyelerinin çıplak protesto yöntemi çığ gibi yayılıyor. 13 ünlü isim de bu kez denizlerdeki doğal yaşamının korunması adına soyundu.

İngiltere’de sürdürülebilir balıkçılığı teşvik etmek amacıyla faaliyet gösteren ‘Fishlove’ adlı organizasyon tarafından yapılan çekimler fotoğrafçı Denis Rouvre imzası taşıyor.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla insan vücudunun güzelliğinden yaralanılarak gelecek nesillere temiz bir okyanus ve gelişen bir deniz yaşamı bırakmak hedeflenmiş.

Şuan uygulanan avlanma politikalarına devam edilirse küresel deniz ekosistemi bir nesil içinde çökecek. Organizasyonun amacı çarpıcı fotolarla dikkat çekerek bu soruna siyasal çözümler getirilmesini sağlamak.