Dünyanın bu dalgıç gibi cesur yürekli iyi insanlara ihtiyacı var

Meksika açıklarında bir grup dalgıç, denizin derinliklerinde üzerine dolanan halat ile gezen bir balina köpek balığı ile karşılaştı. İşkence çektiğini gören dalgıçlardan biri saniyeler içinde ipi keserek onu büyük bir dertten ...

Dünyanın bu dalgıç gibi cesur yürekli iyi insanlara ihtiyacı var (18 Şubat 2016)

Meksika açıklarında bir grup dalgıç, denizin derinliklerinde üzerine dolanan halat ile gezen bir balina köpek balığı ile karşılaştı. İşkence çektiğini gören dalgıçlardan biri saniyeler içinde ipi keserek onu büyük bir dertten kurtardı.

En büyük deniz canlılarından balina köpek balığının göğsünün etrafına balık ağı halatı dolandığı, yüzgeçlerinde aşındırmaya bağlı yaralar oluştuğu fark ediliyor.

30 saniyede kestiler

Görüntülerde, dalgıç dev balığa doğru yüzerek, bedenine dolanan halatı 30 saniye içinde kesiyor ve hayvanı belki de yıllardır süren çektiği eziyetten kurtarıyor.

Dalgıçlarla işbirliği yaptı

Dalgıçların kendisini halattan kurtaracağını sanki anlayan dev balık sürpriz bir şekilde sakince işbirliği yapıyor.

Socorro Adası'nda çekildi

Koca balığın halattan kurtulma görüntüleri Meksika sahillerine yaklaşık 320 km mesafede bulunan Socorro adası açıklarında çekildi. Köpek Balığı Adası'nın Sırları isimli bir doğal belgesel serisi kapsamında çekilen görüntüler 'Smithsonian' kanalında gösterildi.