“Bak Bu Son Gelişim!”

Kamil Eryazar Başbakan Erdoğan, partisinin 80 il belediye başkanını açıklamasına karşın sadece Antalya adayını açıklamadı. 80 ili açıklayıp, Antalya’yı özel olarak sona saklayan Erdoğan, 2009 yerel seçimlerinin ardından yaptığı konuşmada Antalya için çok sitemkar k...

“Bak Bu Son Gelişim!” (14 Aralık 2013)

Kamil Eryazar

Başbakan Erdoğan, partisinin 80 il belediye başkanını açıklamasına karşın sadece Antalya adayını açıklamadı.

80 ili açıklayıp, Antalya’yı özel olarak sona saklayan Erdoğan, 2009 yerel seçimlerinin ardından yaptığı konuşmada Antalya için çok sitemkar konuşmuştu.

Başbakan Erdoğan 2009 seçimlerinde sandıktan büyük bir zaferle çıkmış, parti balkonundan partililere sesleniyordu. Başbakan Erdoğan’ın o zamanlarda aklını kurcalayan sorun Antalya’da sandıktan CHP’nin çıkması idi. O dönemde Antalya’nın kaybedilmesini anormal sonuç olarak karşılayan Erdoğan, Antalyalı vatandaşlara da üstü kapalı sitemde bulunmuştu. Erdoğan konuşmasında şöyle demişti:

ÇOK AMA ÇOK ANORMAL!

“Antalya ile ilgili sonucu çok ama çok anormal buluyorum, neticeye saygım var o ayrı mesele. Ama Antalya’ya şahsım olarak 28 kere gidişim hepsi hizmetlerin açılışı içindir. Elimizdeki hizmet paketlerinin açılışı içindir. Tarihinde görmediği hizmeti şu son altı buçuk yıl bizim dönemimizde görmüştür. Bütün bunlar bu dönemde bitmiştir. Yani demek ki bu kadar hizmet karşılık bulmuyor, bunu gördüm, bundan dolayı üzüntülüyüm.”

BEN 28 KEZ GELDİM

Başbakan Erdoğan, Antalya’ya büyük önem verdiğini, şehre 28 kez geldiğini, sayısız açılışa katıldığını dile getirip Antalya halkına sitemde bulunmuştu.

Şimdi Başbakan Erdoğan 2009 seçimlerinde kaybettiği Antalya için belediye başkan adayını Pazar günü Antalya’da düzenlenecek mitingde açıklayacak.

Başbakan Erdoğan’ın Antalya’ya yapacağı ziyaret nedeniyle, bu hafta sonu Antalya’da oynanacak tüm spor karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelendi.

OLASI ADAY

Hafta sonu Antalya’ya 2 günlük ziyaret gerçekleştirecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayını, EXPO Center’da düzenlenecek 5 bin kişilik dev yemekte ilan edecek. Başbakan Erdoğan’ın, Antalya Milletvekili Menderes Türel’in adını açıklaması bekleniyor.

GÜNCELLEME

BAŞBAKAN ERDOĞAN: “KADIKÖY ve BAKIRKÖY MODERN ŞEHİRCİLİK ÖRNEĞİDİR”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gazipaşa Havaalanı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Antalyalılardan akşam açıklayacağı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayına destek vermelerini istedi. Erdoğan, şehircilik ve hizmet anlayışını anlatırken İstanbul’un Kadıköy ve Bakırköy belediyelerini örnek gösterdi ve “Buralar eskiden köydü şimdi şehir. Alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz” dedi. Ancak Erdoğan övdüğü her iki ilçe de bugünü kadar hiç AK Partili başkan tarafından yönetilmedi. Hatta her iki ilçe de uzun süredir CHP’li belediye başkanları tarafından yönetildiği için adeta CHP ile özdeşleşmiş durumda.

İKİ İLÇE DE UZUN SÜREDİR CHP’DE

Erdoğan’ın Antalya’da yaptığı konuşmada alt ve üst yapısıyla modern şehircilik için örnek gösterdiği Kadıköy ve Bakırköy bugüne kadar hiç AK Partili belediye başkanı tarafından yönetilmedi.

Kadıköy 1984-89 ANAP, 1989-94 SHP, 1994 yılından bugüne kadar ise CHP’li belediye başkanları tarafından yöneltildi.

Bakırköy ise 1994-2004 yılına kadar ANAP’lı iki ayrı başkan, 2004’den bugünü kadar ise CHP’li başkan tarafından yönetildi.

Örnek gösteriler her iki ilçe de uzun süredir CHP yönetiminde olduğu için adeta CHP ile özdeşleşmiş durumda.