Biz’ler Medipol’e!

Medipol Üniversitesi’nin reklam filminde kullanılan ‘jingle’ın, HDP’nin “Biz’ler Meclise” müziğine şaşırtıcı benzerliği dikkat çekti 7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde partilerin televizyonlarda yayınladığı en ...

Biz’ler Medipol’e! (1 Temmuz 2015)

Medipol Üniversitesi’nin reklam filminde kullanılan ‘jingle’ın, HDP’nin “Biz’ler Meclise” müziğine şaşırtıcı benzerliği dikkat çekti

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde partilerin televizyonlarda yayınladığı en ilginç ve başarılı reklam filmlerinden biri olan HDP'nin "Biz'ler Meclis'e" adlı reklam filmi yine gündeme geldi.

2015 LYS sonuçlarının dün açıklanmasının ardından, üniversiteye girmek isteyen öğrenciler tercih için yoğun çaba harcarken, bazı özel üniversiteler de öğrenci ve velilere kendilerini tanıtabilmek için reklam filmleri yayınlamaya başladı.

Bu üniversitelerden biri olan Medipol Üniversitesi'nin "Ünivesitede gençlik hareketi" adlı reklam filmi ise bir yönüyle diğerlerinden ayrıldı. Medipol Üniversitesi reklam filmi müziğinin HDP'nin seçim döneminde kullandığı "Biz'ler Meclis'e" reklamında kullanılan müzikle ciddi benzerlikler taşıması izleyenlerin dikkatinden kaçmadı.

Reklamı yapan şirket de aynı gruba bağlı!

Öte yandan Haberiyakala.com’un ulaştığı Medipol Üniversitesi yetkilileri, üniversitenin reklam filminin Medipol Şirketler Grubu’na bağlı olan Medicomia şirketi tarafından hazırlandığını söyledi.

İşte o reklam filmleri:

Kaynak: Haberiyakala.com