iPhone 8 ‘yalan’, iPhone X ise ‘sürpriz oldu!

Apple severlerin merakla beklediği geleneksel yıllık Eylül ürün lansmanı, yeni kampüsü Apple Park'taki Steve Jobs Oditoryumu'nda gerçekleştirildi. iPhone8, 'kablosuz şarj' dışında (ki bu da yeni bir özellik değil) iPhone 7'nin aynıs...

iPhone 8 ‘yalan’, iPhone X ise ‘sürpriz oldu! (12 Eylül 2017)

Apple severlerin merakla beklediği geleneksel yıllık Eylül ürün lansmanı, yeni kampüsü Apple Park'taki Steve Jobs Oditoryumu'nda gerçekleştirildi.

iPhone8, 'kablosuz şarj' dışında (ki bu da yeni bir özellik değil) iPhone 7'nin aynısı çıktı. Asıl sürpriz ise iPhone X oldu!

Apple tutkunu kullanıcıların Samsung’tan kıskanarak yıllardır beklediği, komple cam ekran iPhoneX ile gerçekleşmiş oldu. iPhone X’in önü ve arkası gerçekten de komple cam ile çok şık görünüyor. iPhoneX süper retina OLED ekranlı ilk iPhone olacak.

İşte Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in teknik özellikleri, fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi:

Süper Retina ekrana sahip olacak iPhone X, 5,8 inç ekranıyla 2.436×1.125 piksel çözünürlük sunacak. Bu 458 ppi ile bir iPhone'daki en yüksek piksel çözünürlüğü.

HDR, Dolby Vision ve HDR10 destekli cihaz 1.000.000:1 kontrast oranıyla lüks bir mini TV'yi andırıyor. Ayrıca ekranda önceki modellerden alıştığımız 3D Touch da mevcut.

iPhone X Suya ve toza mikroskobik seviyede dayanıklı olacak cihaz Uzay Siyahı ve Gümüş renklerde olacak.

iPhone X Parmak izi okuyucu yerine, yapay zeka destekli TrueDepth ön kamera ile FaceID adını taşıyan yüz tanıma özelliği geldi.

iPhone X'te 12 MP'lik çift kamera mevcut. iPhone 8'dekiyle aynı gözüküyor. Farkı ise Quad LED True Tone flash ve iki kat daha iyi ışık alabilmesi.

iPhoneX Animoji'ler ise iPhone X'in en sıra dışı özelliği olabilir. Bu 3 boyutlu yüz tarama ile yüzünüzden emoji yaratabilecek.

iPhoneX TrueDepth adlı infrared ön kamera, mini projektör, mesafe ve ışık algılayıcı sensörlerle karanlıkta bile tanıyabilecek.

iPhoneX Telefonda 'home' yani ana ekran tuşu yok. Ekrana dokunarak açabilirsiniz ya da yerinden kaldırmanız yeterli. Kablosuz şarj iPhone X’de de var.

iPhoneX Aşağıdan yukarı doğru parmağınızı kaydırmanız ana ekrana dönmeyi sağlıyor. Burada flaş ve kamera kısayolları da mevcut.

iPhoneX 64 ve 256GB hafıza seçenekli olacak ve 27 Ekim'de ön sipariş, 3 Kasım'da satışa çıkacak. Fiyatı 999 dolardan başlayacak.

iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8’in tüm özelliklerini ayrıntılı olarak buradan karşılaştırabilirsiniz.