Bir Bisiklet En Fazla Ne Kadar Yüklenebilir?

Gözlerinize inanamayacaksınız! Şangaylı bisiklet kullanıcıları ancak kamyona sığabilecek çokluktaki malları bir bisiklete yükleyip taşıyarak mucizeler oluşturuyorlar Çin’in en büyük kenti ve aynı zamanda limanı olan Şangay, dünyada tanındığı gibi sadece görkemli dev gö...

Bir Bisiklet En Fazla Ne Kadar Yüklenebilir? (22 Temmuz 2014)

Gözlerinize inanamayacaksınız!

Şangaylı bisiklet kullanıcıları ancak kamyona sığabilecek çokluktaki malları bir bisiklete yükleyip taşıyarak mucizeler oluşturuyorlar

Çin’in en büyük kenti ve aynı zamanda limanı olan Şangay, dünyada tanındığı gibi sadece görkemli dev gökdelenler, baş döndürücü kalabalıklar, çok şeritli geniş otoyollar, viyadükler, köprüler ve gece hayatından ibaret değil.

Göz kamaştırıcı yüksekliklerden kentin kenarlarına doğru uzaklaştıkça oldukça ilginç görüntülerle karşılaşılıyor. Yaşam ve geçim mücadelesinin bisiklet ile özdeşleştiği semtlerdeki kamyon ya da ‘uzun araç’ gibi yüklenmiş bisikletleri görenler şaşkına dönüyorlar.

Bisiklet kullanımının yaygın olduğu bölgelerde, göçmenler kargo yüklerini taşımak için inanılmaz bir dengeleme ve akrobasi uyumu ile mucizeler oluşturuyorlar. Hafif ama çok yer kaplayan ve ancak bir kamyona sığabilecek çokluktaki malları bisiklete yükleyip, devrilmeden taşıyabilme başarısını gösteriyorlar.

Fotoğrafçı Alain Delorme, kentte 44 gün boyunca, günde 6 saat bu konu üzerinde çalışarak 6 bin fotoğraf çekti ve işte görenlerin gözlerine inanamadıkları bu ilginç görüntüler ortaya çıktı.