Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi

Sosyal medyadaki ‘yıllar sonra aynı kare’ çılgınlığına Bill Gates de katıldı ve 'Ask me’de soruları yanıtladı Yazılım ve teknoloji devi Microsoft’un kurucu CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Bill Gates, ünlü sosyal haber payla...

Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi (23 Mart 2016)

Sosyal medyadaki ‘yıllar sonra aynı kare’ çılgınlığına Bill Gates de katıldı ve 'Ask me’de soruları yanıtladı

Yazılım ve teknoloji devi Microsoft’un kurucu CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Bill Gates, ünlü sosyal haber paylaşım sitesi Reddit için 'Ask me Anything' uygulamasında kullanılmak üzere, yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafındaki aynı pozu verdi.

Gates, 1973 yılındaki lise yıllığında yer alan fotoğrafındaki duruşunun aynısı tam 43 yıl sonra yineledi. Başında komik bir örgü şapka ve elinde telefon ahizesi ile masanın üzerine yatarak verdiği siyah beyaz fotoğraftaki ergenlik pozunu gülümseyerek yeniden canlandırdı. Ortaya bu sevimli görüntü çıktı.

Gelen soruları da içtenlikle yanıtlayan Gates, yapay zeka gelişiminin ileride yaratacağı olası tehlikelere dikkat çekerek, bu konuda Elon Misk ve Stephen Hawking'in görüşlerini tartışmaya değer bulduğunu belirtti. Dünyanın bugün yaşadığı küresel terörizm sorununu anımsatarak, bu çılgın teknoloji ve ‘hoverboard’ların (uçan kaykaylar) ‘biyoterörizm’ olarak kullanılabileceği konusundaki endişelerini dile getirdi. Ancak aynı araçların elbette iyi amaçlı şeyler için de kullanılabileceğini de ekledi.

Bill ve eşi Melinda Gates Brüksel'de düzenlenen 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konferansında

Gelen bir başka soru üzerine de, hâlâ giysi satın alma konusunda tutumlu olduğunu söyledi.

Bill Gates’e 'Ask me Anything'de sorulan tüm sorular ve yanıtlarını buradan okuyabilirsiniz.