Beşiktaş’ta Gazlı Cumartesi!

İstanbul’un Beşiktaş ilçesi, 1 Mayıs’tan sonra bugün bir kez daha kimyasal gaz bulutlarının etkisi altında kaldı Beşiktaş – Gençlerbirliği karşılaşmasının öncesinde İnönü’ye veda etmek için toplanan taraftarlara polis sert müdahale etti. Önce kalabalığı d...

Beşiktaş’ta Gazlı Cumartesi! (11 Mayıs 2013)

İstanbul’un Beşiktaş ilçesi, 1 Mayıs’tan sonra bugün bir kez daha kimyasal gaz bulutlarının etkisi altında kaldı

Beşiktaş – Gençlerbirliği karşılaşmasının öncesinde İnönü’ye veda etmek için toplanan taraftarlara polis sert müdahale etti. Önce kalabalığı dağıtmak için havaya ateş eden polise, siyah-beyazlı taraftarlar ellerindeki şişeleri fırlatarak karşılık verdi.

Daha sonra olay yerine gelen çevik kuvvet biber gazı ile Beşiktaş Çarşı’sının önündeki taraftarlara müdahalede bulundu. Biber gazından etkilenen birçok taraftar çarşının içine kaçarken bazı kişilerin de camiye sığındı.

Hafta sonunda havanın da güzel olması nedeniyle Beşiktaş çarşı ve semt pazarını dolduran binlerce kişi atılan gaz bombalarından etkilendi. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi özellikle çocuklar çok zor anlar yaşadılar.

Siyah-beyazlı taraftarlar ile polis kuvvetleri arasında arbede devam ederken yaşanan olayların ardından trafik kazası da yaşandı. Polisin biber gazı ile müdahalesinin ardından olay yerinden geçen pekçok vatandaş bu olaydan zarar gördü.

İnönü Stadyumu’nun kapalı tribününün önünden Beşiktaş’a kadar polis ikinci defa biber gazı ve su sıkarak taraftar gruplarını dağıtmaya çalıştı. Yaşanan olaylardan sonra stada girmek isteyen taraftarlar büyük zorluklar yaşadı ve birçok taraftar bileti olmasına karşın “veda maçı”nı izleyemedi.

Bu zorlu koşullarda başlayan ve birçok taraftarın izleyemediği “İnönü’ye Veda” maçında evsahibi Beşiktaş son maçını oynadığı statta konuk takım Gençlerbirliği’ni 3 – 0 yenerek Lig ikinciliği ve Şampiyonlar Ligi’ne katılma iddiasını sürdürdü. Beşiktaş rakip takıma attığı ilk golü Beşiktaş Onursal BaşkanıSüleyman Seba‘ya armağan etti.

Maç sonrasında sahaya giren Beşiktaşlı taraftarlar hatıra olarak saklamak için kale direklerini bile söktüler!

Şimdi gözler yarın Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe – Galatasaray derbisine çevrildi.

(Fotoğraflar Twitter’dan derlenmiştir)

Bugünkü “VEDA VAKTİ” video-haberimiz de ilginizi çekebilir:

“Gündoğdu Hep Uyandık Statlara Dayandık, Beşiktaş’ın Uğruna da Bayraklara Dolandık”

http://www.farklibirbakis.com/gundogdu-hep-uyandik-statlara-dayandik-besiktasin-ugruna-da-bayraklara-dolandik/