Fenerbahçeliler Financial Times’ın Manşetindeler

Dünyanın en önemli iş gazetelerinden Financial Times, Fenerbahçelilerin dünkü Anıtkabir ziyareti haberini manşetten verdi Dünyanın her yerinde dağıtılan 629 bin tirajlı Financial Times, Fenerbahçeliler’in ‘Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet’ adını v...

Fenerbahçeliler Financial Times’ın Manşetindeler (24 Mart 2014)

Dünyanın en önemli iş gazetelerinden Financial Times, Fenerbahçelilerin dünkü Anıtkabir ziyareti haberini manşetten verdi

Dünyanın her yerinde dağıtılan 629 bin tirajlı Financial Times, Fenerbahçeliler’in ‘Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet’ adını verdikleri Anıtkabir ziyaretini birinci sayfadan Anıtkabir önünde dalgalanan Fenerbahçe ve Türk bayraklarıyla birinci sayfadan ana haber yaptı.

“Türkiye Baskısı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter yasağını şiddetle eleştirdi” başlıklı haberde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hükümetin Twitter’i yasaklayarak yasa dışında hareket ettiğini söyleyerek hükümeti suçladığını yazdı.

Twitter’e erişim yasağının teknoloji bilinçli Türkler’i susturamayacağını yazan gazete, Twitter perşembe gece yarısı bloke edildikten 3 saat sonra Melih Gökçek’in gülen bir yüzü tweet attığına dikkat çekti. 5 saat sonra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yapacağı kampanya ile ilgili tweet attığı kaydedildi.

En şaşırtıcı olayın da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yasağı kınaması olduğu belirtildi. Financial Times, yasaktan sonra hafta sonunda daha da çok tweet atıldığını ve Twitter’ı durdurma girişimlerinin alay konusu olduğunu yazdı. (DHA)

Editörün Notu: Financial Times’teki haberin başlığı ve içeriği ile kullanılan fotoğrafa baktığımız zaman sanki bir yanlış anlaşılma var gibi geliyor. Financial Times, sarı-lacivertli taraftarların Anıtkabir’e yürüyüşlerini Twitter yasağını protesto etmek için yaptığını sanıyor olabilir!

Zamanlama ilginç de olsa, bilindiği gibi Fenerbahçe’nin haksızlığa uğradığını ve şike dosyasında adil yargılama yapılmadığını savunan taraftarlar “Adalet için fener yak”, “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet” talepleri için Anıtkabir’e yürümüşlerdi.