Beş Arkadaş Gölün Ortasında Buzdan Agora Yaptılar

Amerikalı beş genç dört yıldır kurdukları hayali bu yıl gerçekleştirdiler Beş arkadaşın bütün hayalleri Amerika’nın kuzey doğusundaki Wisconsin gölünün ortasında çok uzaklardan hatta uzaydan bile rahatlıkla görülebilece...

Beş Arkadaş Gölün Ortasında Buzdan Agora Yaptılar (27 Şubat 2015)

Amerikalı beş genç dört yıldır kurdukları hayali bu yıl gerçekleştirdiler

Beş arkadaşın bütün hayalleri Amerika’nın kuzey doğusundaki Wisconsin gölünün ortasında çok uzaklardan hatta uzaydan bile rahatlıkla görülebilecek kristal bir yapı inşa etmekti.

Drew McHenry, Kevin Lehner, Quinn Williams, Alec Seamars ve Patrick Shields adlarındaki beş arkadaş ilk kez dört yıl önce bu amaçla bir araya gelmişlerdi. Antik buz kesme testereleri kullanarak böyle bir şey yapmanın çok eğlenceli olacağını düşünüyor ve bitirdiklerinde nasıl görüneceğini de çok merak ediyorlardı.

2014 yılında amaçlarına çok yaklaştılar ancak şansızlık sonucu kötü hava koşulları projelerini tamamlamalarına engel oldu.

Vazgeçmediler ve bu yıl sadece iki haftalık bir çalışma ile hayallerindeki buzdan kristal yapıyı bitirdiler.

Adını gölden alan Wisconsin eyaletinin Lake Mills kenti yakınlarındaki buz tutan Rock Lake gölünde "Icehenge" adını verdikleri ve Antik Çağ’daki Agora’lara benzeyen muhteşem eseri ortaya çıkardılar.

Bu ilginç yapı için 140 kg. ağırlığında dev buz sütunları ve yatay olarak üstlerine koymak için de 90 kg. ağırlığında buz kalıpları hazırlayıp mimari bir incelikle birleştirdiler.