Barbaros Şansal Kayboldu!

Başlangıcından beri Gezi Direnişi’ ne destek veren “terzi yamağı” lakaplı ünlü modacı Barbaros Şansal bu gece saatlerinde sırra kadem bastı. Şansal, akşam saatlerinde Halk TV sunucusu Oya Lale Özan Arslan’a attığı SMS mesajında ‘gözaltı için sivil polislerin kap...

Barbaros Şansal Kayboldu! (4 Ağustos 2013)

Başlangıcından beri Gezi Direnişi’ ne destek veren “terzi yamağı” lakaplı ünlü modacı Barbaros Şansal bu gece saatlerinde sırra kadem bastı.

Şansal, akşam saatlerinde Halk TV sunucusu Oya Lale Özan Arslan’a attığı SMS mesajında ‘gözaltı için sivil polislerin kapıyı çaldıklarını’ iletmişti. Kendisinden bir daha haber alınamadı.

İstanbul Barosu ve avukatların girişimleri sonucu Barbaros Şansal’ın Emniyet’in gözaltı kayıtlarında yer almaması, kaçırılma olasılığını akıllara getirdi. Olay sosyal medyada #BarbarosŞansalNerede hashtagi ile gündeme oturdu.

Bütün bunlar olup biterken, Barbaros Şansal’ın kişisel Twitter hesabından atılan “Çevik kardeş : Onurlu yaşa İstiklal bizim sen artık E5 e çık ! ki sana Eminem diyelim ! NOT : Bu ara şifrem güvendiğim bir direnişçidedir!” tweeti de kafaları hepten karıştırdı. Hesabın hacklenmiş olma olasılığı da var.

GÜNCELLEME

Şu sıralarda evine gelen Şansal’la Odatv yazarı Güvenç Dağüstün görüştü. Şansal, Dağüstün’e dün gece evine gelen 3 kişinin kendisini sivil polis diye tanıtarak arabaya bindirdiklerini ancak arabada söz konusu kişilerin polis olmadığını anladığını söyledi.

Şansal şunları söyledi:

“Beni arabaya bindirdikten sonra Pirinçli Köyü’ne götürdüler. Sabaha kadar orada tuttular. Kötü muamelede bulundular. Sadece konuştular. Ancak ne söylediklerini şimdi konuşmak istemiyorum. Döndüğümde Sarıyer Polis Karakolu’na giderek ifade verdim ve şikayetçi olmadığımı söyledim.”

Dağüstün’ün kendisi için özel ekip kurulduğunu söylemesi üzerine Şansal şunları söyledi:

“Yol boyunca 30 tane çevirmeden geçtik. Hiçbirinde sorun yaşanmadı, rahatça geçtiler. Benim evim yerim belli. İsteseler bulurlardı.”

Ünlü modacı az önce twitter’daki hesabından bir tweet paylaştı ve Sağlıklı ve güvenli şekilde ancak uykusuz olarak evime döndüm ! Sorun yok, Sarıyerdeki evimdeyim. Cep telefonum yok. Karakola uğrayıp ifade verdim, Şikayetçi değilim . dedi.