Az Daha Mutlu Öleceklerdi!

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan kayak merkezinde çatıdan düşen kar kütlesinin altında kalan iki kadın yaralandı. O anlar kameraya böyle yansıdı. Kar kütlelerinin düşme anı, otel yetkilisiyle röportaj yapan İHA muhabirinin kameraların...

Az Daha Mutlu Öleceklerdi! (3 Ocak 2015)

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan kayak merkezinde çatıdan düşen kar kütlesinin altında kalan iki kadın yaralandı. O anlar kameraya böyle yansıdı. Kar kütlelerinin düşme anı, otel yetkilisiyle röportaj yapan İHA muhabirinin kameralarına saniye saniye yansıdı. Arkada planda can pazarı yaşanırken, otel yetkilisi kameraya, "Gördüğünüz üzere yukarıdan şu anda kar düşüyor. Bir çığ yakaladınız şu an. Gayet mutlu insanlarımız" diyordu.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan The Green Park Resort Kartepe Oteli'n çatısında biriken yaklaşık 1,5 metrelik kar tabakasının düşmesi sonucu, altında kalan 4 kişiden 2'si yaralandı

Uzayan yılbaşı tatilini fırsat bilen vatandaşlar Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki kayak merkezine akın etti. Tatili değerlendirmek üzere tesislere gelen tatilcilerden iki kadın, talihsiz bir kaza geçirdi. Bir buçuk metreyi aşan karlar üstünde kayak yaparak eğlenen iki kadın, otelin üzerinden düşen kar kütlesinin altında kalarak yaralandı.

Kar kütlelerinin düştüğün anda İHA muhabiriyle röportaj yapan The Green Park Resort Kartepe Oteli Müdürü 'Kar sevenler, kayak yapmayı sevenler burayı akın ediyor şu anda. Gördüğünüz gibi yukarıdan kar düşüyor. Bir çığ yakaladınız şu an. Gayet mutlu insanlar. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Hizmet vermeye çalışıyoruz'' dedi.

KAR ALTINDA KALANLARI ELLERİYLE KAZARAK KURTARDILAR

Düşen kar kütleleri altında iki kişinin kaldığını gören vatandaşların çığlık atması üzerine olay yerine gelen uzman ekip ve diğer tatilciler, iki kadının bulunması için seferber oldu. Kimi elleriyle kimi ise küreklerle kazmaya başlarken, çok geçmeden bir tatilciye ulaşıldı. Yaklaşık 10 dakikalık mücadelenin ardından vatandaşlar ve otel yetkililerinin çalışmasıyla kar altından çıkarılan yaralı kadın olayın şokuyla konuşamazken, bir süre sonra diğer tatilciye ulaşıldı. Bilinci açık olduğu görülen diğer tatilciye ise ilk müdahale otelin sağlık ekibi tarafından yapıldı. İlk müdahalesi yapılan tatilci, hastaneye götürüldü. Uzman ekipler ve vatandaşlar ise kar kütlesinin altında başka kişilerin olma ihtimaline karşın arama çalışması yaptı. Yaklaşık bir saatlik aramanın ardından kimseye ulaşılamadı.

ÖNLEMLER ARTTIRILDI

Olayın ardından açıklama yapan otel yetkilisi Nurettin Mutlugün, "Her sene olan bir hadise başımıza geldi. Güvenlik şeridi çektiğimiz alana tatilciler girmiş. Çatıda biriken karlar ise maalesef tatilcilerimizin üzerine devrilmiş. İlk müdahaleyi otelimizde yaptık, daha sonra hastaneye sevk ettik. Bu konuda tedbirlerimizi daha da arttıracağız. Görevlilerimiz çatıda biriken karları temizliyor" dedi.

Öte yandan AFAD ekiplerinin yaptığı inceleme sonrasında kar altında kimsenin olmadığı tespit edildi. Jandarma konuyla ilgili soruşturma başlattı.

İHA