Aşkı İnternette Arayanların Genel Tercihleri

İstanbul.net, Ankara.net ve İzmir.net gibi kentlere özel arkadaşlık sitelerinin kurucusu olan Magnet, kullanıcıların karşı cinse yaklaşımdaki bakış açıları ve ilişkilerdeki eğilimlerini yansıtan bir infografik yayınladı. Belirtilen siteleri aktif olarak kullanan kişiler arası...

Aşkı İnternette Arayanların Genel Tercihleri (4 Aralık 2012)

İstanbul.net, Ankara.net ve İzmir.net gibi kentlere özel arkadaşlık sitelerinin kurucusu olan Magnet, kullanıcıların karşı cinse yaklaşımdaki bakış açıları ve ilişkilerdeki eğilimlerini yansıtan bir infografik yayınladı.

Belirtilen siteleri aktif olarak kullanan kişiler arasında düzenlenen bir anketin sonuçlarını yansıtan infografikte ilginç veriler yer alıyor. Örneğin bilinenin tersine, kadınlar ilişkiyi başlatan taraf olmak ve  yüzde 78 oranla ilk adımı atmak istiyorlar.

Gerçek hayatta olduğu gibi arkadaşlık sitelerinde aranan ilişki ve aşklarda da ‘kıskançlık’ ön plana çıkan konulardan biri. Erkekler “seven kıskanır” derken, kadınlar kıskançlığın dozunda olması gerektiğini düşünüyor. Yine erkeklerin yarısından çoğu yabancı uyruklu bir sevgiliye sıcak bakarken, kadınlar bu konuda daha çekimserler.

Aşağıdaki infografikte bu konudaki diğer ilginç verileri de inceleyebilirsiniz: