Arkadaşlık sitesindeki tanışmayı evliliğe götüren mesajlaşmalar damatlık ceketine aktarıldı

Grafik tasarımcı Nick Reeve düğününde giydiği ceketin astarına, arkadaşlık sitesinde tanıştığı karısıyla internet üzerinden yaptığı ilk yazışmalarını bastırdı İngiltere’nin Somerset bölgesindeki, dünyaca ünlü ayakkabı markası Cl...

Arkadaşlık sitesindeki tanışmayı evliliğe götüren mesajlaşmalar damatlık ceketine aktarıldı (18 Ağustos 2015)

Grafik tasarımcı Nick Reeve düğününde giydiği ceketin astarına, arkadaşlık sitesinde tanıştığı karısıyla internet üzerinden yaptığı ilk yazışmalarını bastırdı

İngiltere’nin Somerset bölgesindeki, dünyaca ünlü ayakkabı markası Clarks’da yaratıcı bölüm başkanı olarak çalışan Nick Reeve, Match Affinity adlı arkadaşlık sitesinde tanıştığı, hayatının kadını Jennifer’e ilginç bir düğün sürprizi yaptı.

Sitede tanıştıktan sonra yüz yüze buluşmadan önce, bir hafta boyunca internet üzerinden birbirlerine yazdıkları mesajları damatlık ceketinin astarına aktardı.

Üç yıl önce arkadaşlık sitesinde tanışan çift, bir yıl önce de nişanlanarak ömür boyu birlikteliğe karar vermişler.

Nick Reeve, bir hafta içerisinde geceli-gündüzlü yazıştıklarını, hayatları, iş, aile ve geçmişleri hakkında bilgi paylaşımında bulunduklarını söylüyor. Birbirlerini tanımak için mesajlaşarak çok zaman geçirdiklerini ve ilk buluştuklarında, haklarında çok şey bildiklerini, bu yüzden de yazdıklarının önemli olduğunu vurguluyor.

Reeve, düğün günü için benzersiz romantik bir şey yapmak istediğini, böyle bir düşüncenin aklına geldiğini ve bunu da hotkutür erkek giyim modaevi Marc Wallace ile paylaştığını belirtiyor. Fikir, onları da heyecanlandırmış ve severek uygulamışlar.

Reeve, damatlık ceketini birlikteliklerinin özel bir anısı olarak ömür boyu saklayacak.

İşte iki yabancı arasında sohbet olarak başlayan ve mutlu bir sona dönüşen birlikteliğin ‘tipografik’ görsel öyküsü: