Siber çöpçatanlığın hayvan açılımı

İşte size ‘bu da oldu’ dedirtecek bir haber: Almanya'daki bir hayvanat bahçesinde yaşayan dişi orangutan, internet üzerinden beğendiği erkek orangutanla tanıştırıldı. Almanya'nın Sttutgart şehrinde bulunan Wilhelma hayvanat bahçesi, türün...

Siber çöpçatanlığın hayvan açılımı (5 Haziran 2016)

İşte size ‘bu da oldu’ dedirtecek bir haber: Almanya'daki bir hayvanat bahçesinde yaşayan dişi orangutan, internet üzerinden beğendiği erkek orangutanla tanıştırıldı.

Almanya'nın Sttutgart şehrinde bulunan Wilhelma hayvanat bahçesi, türüne ender rastlanan orangutanlara eş bulabilmek için internet yöntemine başvurdu.

NBC News'ün haberine göre, orangutanları internet üzerinden tanıştırıp birbirlerine ilgi duyup duymadıklarını test eden çalışanlar, şimdiye kadar işaretlerin 'pozitif' olduğunu aktardı.

İkisi de Aynı Erkeği Beğendi

Hayvanat bahçesi çalışanları Sinta ve Conny adlı iki dişi orangutana, 'bekar' erkek orangutanların videoları gösterildi. Sinta ve Conny'nin tercihi ise Belçika'daki Gempa adlı bir erkek orangutan oldu.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen bu 'beğeni'yi gerçek hayata da taşıyan orangutanlardan Sinta ve Gempa, şimdi Brüksel'deki Pairi Daiza hayvanat bahçesinde birlikte yaşıyor.

Hayvanat bahçesinin müdürü Marianne Holtkoetter, "Şimdi bekleyip görmemiz gerekiyor. Bakalım ikinci görüşte de aşk olacak mı" diye konuştu.

Çeviri Kaynak: HaberTürk