Antalya’da Üç Turist Kayboldu

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci değişim programıyla Türkiye’ye gelen biri İngiliz ikisi Hollandalı üç turist Antalya Kemer’de 4 gündür kayıp. Kemer’e bağlı göynük Mahallesi’ndeki Likya yolunda doğa yürüy...

Antalya’da Üç Turist Kayboldu (18 Ocak 2015)

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci değişim programıyla Türkiye’ye gelen biri İngiliz ikisi Hollandalı üç turist Antalya Kemer’de 4 gündür kayıp.

Kemer’e bağlı göynük Mahallesi’ndeki Likya yolunda doğa yürüyüşüne çıktıktan sonra 14 Ocak’tan bu yana haber alınamayan 1 İngiliz ve 2 Hollandalı turistin bulunabilmesi için dün arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Antalya’nın Kemer İlçesi’ndeki Göynük Mahallesi Likya yolunda doğa yürüyüşüne çıktıktan sonra 14 Ocak’tan bu yana haber alınamayan 1 İngiliz ve 2 Hollandalı turistin, Boğaziçi Üniversitesi’ne öğrenci değişim programı kapsamında gelen öğrenciler olduğu belirtildi. Arama faaliyetlerinin 2’si erkek 3 öğrencinin dün saat 15.30 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne cep telefonuyla ulaşarak, İngilizce yardım istemesi üzerine başlatıldığı bildirildi. Cep telefonu şarjının bitmek üzere olduğunu söyleyen öğrencilerin, ’Bir tarafımız şelale, diğer tarafımız dağlık bölge’ diyerek bulundukları yeri tarif etmeye çalıştıkları belirtildi.

Çıktıkları doğa gezisinde kaybolan ve arama çalışmaları süren 3 turistin İngiliz uyruklu David James Alan Mackie (22) ile Hollanda uyruklu Marje de Grott (22) ve Frisa Ann Antony de Vries (22) olduğu belirlendi. 

Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, arama kurtarma ekipleri tarafından saat 20.30 sıralarında turistlerin sığındıkları ve ateş yaktığı bir alan bulunduğunu söyledi. Dağlık arazideki şartların çok zor olduğunu belirten Cevheroğlu, "Zorlu koşullara rağmen aramalarımız aralıksız devam ediyor. Sabah saatlerinde turistlere sağ olarak ulaşmayı ümit ediyoruz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla Afyonkarahisar’dan 10 kişilik arama kurtarma timi de Antalya’ya gelmek üzere yola çıktı. Saat 06.30 sıralarında Antalya’ya ulaşması beklenen ekip, arama kurtarma çalışmalarına katılacak.