En Yararlı Hafta Sonu Etkinliği

Kurtköy Patileri, Kemik Arkadaşım, Em/Pati, çArşı, Patiköy gibi grupların çağrısıyla bir araya gelen gönüllüler, Kurtköy Ormanı’na bırakılan sokak hayvanlarına yine mama ve barınaklar götürdüler. Ormana terk edilen sokak k...

En Yararlı Hafta Sonu Etkinliği (18 Ocak 2015)

Kurtköy Patileri, Kemik Arkadaşım, Em/Pati, çArşı, Patiköy gibi grupların çağrısıyla bir araya gelen gönüllüler, Kurtköy Ormanı’na bırakılan sokak hayvanlarına yine mama ve barınaklar götürdüler.

Ormana terk edilen sokak köpekleri kışın soğukla yazın da sıcakla, en önemlisi de açlıkla mücadele ediyorlar. Bir grup gönüllü hayvansever ise olanakları ölçüsünde hafta sonları bu canların yardımına koşuyorlar.

Kurtköy Patileri, Kemik Arkadaşım, Em/Pati, çArşı, Patiköy gibi gruplar ormandaki çaresiz hayvanlara topladıkları mamaları, yaptıkları kulübeleri, mamalık ve sulukları götürüyorlar. Kişisel çabalarıyla Kurtköy Ormanı’nda bir de barınak oluşturdular.

Sosyal medya üzerinden organize olan gruplar bu sabah yine erken saatlerde bir araya gelerek oluşturdukları yaklaşık 80 araçlık konvoyla Kurtköy ormanlarına gittiler. Yanlarında getirdikleri mamalarla hayvanları beslediler. Yeni barınaklar götürüldü, eskileri onarıldı. Hasta hayvanların tedavileri yapıldı. Bazı yaralı ve çok küçük köpekler ise kliniklere götürülmek ve yuva bulmak için ormandan alındı.

Geleneksel hale gelen bu yardım faaliyetine katılmak ve katkıda bulunmak isteyenler için iletişim bilgileri:

http://kurtkoy.patileri.com/

https://www.facebook.com/kurtkoypatileri

https://twitter.com/KurtkoyPatileri

https://www.facebook.com/kemikarkadasim

https://twitter.com/kemikarkadasim

https://twitter.com/zgl40

https://twitter.com/patikoylu

https://www.facebook.com/pativist

http://indigodergisi.com/2014/06/patikoy-gonulluleri-ile-terk-edilmis-kopekler-icin-kurtkoy-ormanlik-alani-projesi/