Anons Çekerken Gaz Fişekleri İsabet Eden BBC Ekibinin Zor Anları Kameraya Yansıdı

Şanlıurfa’nın Suriye sınırında ve yoğun çatışmaların yaşandığı Kobani’nin karşısındaki Suruç ilçesi sıfır noktasında haber anonsu çeken BBC ekibine güvenlik güçleri tarafından atılan gaz fişekleri isabet etti Suriye’nin Kobani bölgesindeki çatışmaları tak...

Anons Çekerken Gaz Fişekleri İsabet Eden BBC Ekibinin Zor Anları Kameraya Yansıdı (5 Ekim 2014)

Şanlıurfa’nın Suriye sınırında ve yoğun çatışmaların yaşandığı Kobani’nin karşısındaki Suruç ilçesi sıfır noktasında haber anonsu çeken BBC ekibine güvenlik güçleri tarafından atılan gaz fişekleri isabet etti

Suriye’nin Kobani bölgesindeki çatışmaları takip etmek üzere Şanlırfa’nın Suruç ilçesinde bulunan BBC ekibinin aracına polisin attığı iki gaz kapsülü isabet etti.

Aracın arka camını kırarak içeri giren gaz kapsüllerinin neden olduğu ufak çaplı yangında araç zarar gördü.

Aracı terk etmek zorunda kalan BBC ekibi olayda yara almadı.

BBC’nin bölgedeki muhabiri ve yapımcısı olayın fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaştı.

Polisin bölgede toplanan kalabalığı dağıtmak üzere göz yaşartıcı gaz atmaya başladığını belirten Paul Adams, bölgeden uzaklaşırlarken polisin araçlarını çok kısa mesafeden hedef aldığını belirtti.

Adams ‘yetkililerin herkesi bölgeden uzaklaştırmakta kararlı’ olduğunu da yazdı.

O anlar kameraya böyle yansıdı

Önce araca binerek uzaklaşmaya çalışan ancak daha sonra aracın arka camını kırarak içeriye giren ikinci fişekle boğulma tehlikesi yaşayan haberciler, kendilerini araçtan dışarıya zor attılar. İşte o anlarda kamera kayıttaydı ve yaşanılan paniği saniye saniye böyle kaydetti.