ANKARA’NIN Sosyal AĞLARI

Bir yandan “Ankara’nın Bug’ları” adıyla yeni bir sosyal medya fenomeni doğarken, diğer yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medya kullanıcılarına açtığı davaların çokluğundan esinlenilerek esprili bir web sitesi açıldı: “melihgokcekban...

ANKARA’NIN Sosyal AĞLARI (19 Nisan 2013)

Bir yandan “Ankara’nın Bug’ları” adıyla yeni bir sosyal medya fenomeni doğarken, diğer yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medya kullanıcılarına açtığı davaların çokluğundan esinlenilerek esprili bir web sitesi açıldı: “melihgokcekbanadavaactimi.com”!

Başkentte Yeni Bir Sosyal Medya Fenomeni Doğuyor: “Ankara’nın Bug’ları”

Topluluğun adını, ünlü hareketli türkü ‘Ankara’nın Bağları’ndan aldığı sanırız anlaşılıyordur. İsim, ‘Bağ’ ile ‘Bug’ (fail; sistem hataları) arasında harf oyunu yapılarak oluşturulmuş. … Facebook’ta bir araya gelen ve çoğunluğu öğrencilerden oluşan grup, Facebook’ta açtıkları fan sayfası tutunca, daha sonra Twitter’da da bir hesap açmışlar.

Yaptıkları iş ise, kentte yaşanan toplumsal sorunları, altyapı eksikliklerini, kentsel çarpıklıkları içeren ve Türk insanının mizahi işgüzarlıklarını yansıtan trajikomik fotoğrafları paylaşmak. Paylaştıkları bu fotoğraflar o kadar ilgi görmüş ki, pek çok haber sitesi kaynak göstererek bu fotoğraflardan oluşan ‘fotoğraf albümleri’ yayınlamışlar.

Facebook fan sayfasını şimdiye kadar 37 bin kişi beğenmiş, Twitter’da da 3 bini aşkın takipçileri var. Bu sayılar, bu tür haberler yayınlandıkça hızla yükseliyor.

Melih Gökçek Bana Dava Açtı mı.com !

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kendisine yönelik paylaşımlar nedeniyle çok sayıda sosyal medya kullanıcısını mahkemeye vermesi de, bir başka internet sitesine ilham kaynağı oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter’da kendisine verilen ve beğenmediği yanıtlarla ilgili açtığı 600’ü aşkın dava, bir internet sitesi kurulmasına da ilham kaynağı oldu: www.melihgokcekbanadavaactimi.com Site, “Gökçek’in kendisine de dava açıp açmadığını merak edenlere” hizmet sunuyor!

Sitedeki testi yanıtlayanlar, verdikleri yanıtlara göre, “Görünürde dava falan yok, siz yine de adliyeden uzak durun”, “Posta kutunuzu kontrol ediniz” gibi yanıtlar alıyor. Sitede ayrıca, “Bu sitedeki içerikler gerçeği yansıtmamaktadır. Melih Gökçek, size dava açmış olabilir, olmayabilir de…” uyarısı da yer alıyor.

Melih Gökçek’in Tepkisi Merak Ediliyor!

Basın, medya ve sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştiriler konusunda çok duyarlı olan ve hiç hoşgörü göstermeyen, üstelik sert karşılıklar da veren,  bu konuda yaklaşık 600 kişiye de dava açan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bu yeni girişimlere nasıl tepki vereceği ise merak ediliyor.