Aman Dikkat! Kafanız Karışmasın!

Bütün dünya yaz saati uygulamasına bu gece yarısı geçecek. Türkiye’de bu yıl yaz saati uygulamasına geçiş, yarın yapılacak yerel seçimlerde karışıklık olmaması için bir gün ertelendi. Ancak kullandığınız akıllı cep telefonu, bilgisayar ve tabletler saatlerini otomatik o...

Aman Dikkat! Kafanız Karışmasın! (29 Mart 2014)

Bütün dünya yaz saati uygulamasına bu gece yarısı geçecek. Türkiye’de bu yıl yaz saati uygulamasına geçiş, yarın yapılacak yerel seçimlerde karışıklık olmaması için bir gün ertelendi. Ancak kullandığınız akıllı cep telefonu, bilgisayar ve tabletler saatlerini otomatik olarak bir saat ileriye alabilir.

Saatler bu yıl bir gün gecikmeli olarak ileri alınacak. Haliyle aklınız karışabilir. Özellikle de cep telefonu saatinize sakın güvenmeyin. Zira cep telefonları uluslararası saat ayarlamasına uyarak bizden bir gün önce saat değişikliğini otomatik yapmış olacak. Seçim sabahı bu anlamda karışıklık yaşayabilirsiniz.

Yerel seçimler nedeniyle bu yıl yaz saati uygulamasına 1 gün gecikmeli geçilecek. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatler, 31 Mart Pazartesi günü 03.00’dan itibaren 1 saat ileri alınacak.

Bakanlar Kurulunun 16 Şubat tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararı doğrultusunda mart ayının son günü yaz saati uygulaması başlayacak.

Cep telefonları ve bilgisayarlarınız sizi yanıltmasın

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlardaki saatler otomatik olarak değişiyor. Haliyle seçimlerin yapılacağı pazar günü cep telefonunuzdaki saat bir saat ileri olabilir. Seçimlerde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız buna dikkat edin. Örneğin yarın cep telefonu ya da bilgisayarınızın saati 11.00’i gösterirken Türkiye’de yerel saat 10.00 olacak.