CHP, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Kendi Adayını Çıkaracak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünkü Parti Meclisi’nin ardından bugün de milletvekilleriyle bir araya geldi, seçim sonuçları değerlendirildi. CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayını belirlemesi kararlaştırıldı. Parti Genel Merkezi’nde toplana...

CHP, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Kendi Adayını Çıkaracak (19 Nisan 2014)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünkü Parti Meclisi’nin ardından bugün de milletvekilleriyle bir araya geldi, seçim sonuçları değerlendirildi. CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayını belirlemesi kararlaştırıldı.

Parti Genel Merkezi’nde toplanan CHP Meclis Grubu toplantısı yedi saat sürdü. Toplantıda sadece seçim değerlendirmesi değil, cumhurbaşkanlığı seçimi de değerlendirildi ve ağırlıklı olarak ”cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaralım” görüşü benimsendi.

Eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın, ”Yerel seçimlerde çılgınca hatalar yapıldı. Parti tazelenmeli” çıkışının ardından gerçekleşen toplantıda, gözler Baykal’daydı.

Antalya İl Örgütü’ne İstifa Çağrısı

Deniz Baykal konuşmadı ancak söz alan Antalya milletvekilleri, Antalya’da yanlış adayla seçime gidildiğini savunarak il örgütünün istifasını istedi.

Kurultaya Gidilebilir

Bazı vekillerin kurultay çağrısı da yaptığı toplantıda, CHP Lideri talep olması halinde küçük kurultaya gidilebileceği sinyali verdi.

Değerlendirme Toplantıları Devam Edecek

Yerel seçim sonuçlarını değerlendirme ve Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili kararları belirlemek için önümüzdeki hafta il başkanları, ardından ise kadın kolları ve gençlik kolları toplantıları düzenlenecek.