Akıllı Telefonlardan Sonra Akıllı Saatler

Cep telefonlarının kullanımı yaygınlaştıkça, üstelik bir de kullanılan telefonlar ‘akıllandıkça’, yüz yıllık geçmişi olan kol saatleri gözden düşmeye başlamıştı. İşte tam da unutulmak üzereyken, yeni nesil mobil iletişim teknolojisini kol saatlerine de uyarlayarak, o...

Akıllı Telefonlardan Sonra Akıllı Saatler (28 Ocak 2013)

Cep telefonlarının kullanımı yaygınlaştıkça, üstelik bir de kullanılan telefonlar ‘akıllandıkça’, yüz yıllık geçmişi olan kol saatleri gözden düşmeye başlamıştı. İşte tam da unutulmak üzereyken, yeni nesil mobil iletişim teknolojisini kol saatlerine de uyarlayarak, onları da akıllandırdılar!

İşte bazı markaların iOS ve Android uyumlu kol saatlerinin özellik ve fiyatları:

i’m Watch:

İtalyan tasarımı olan bu saat, müzik dinleme, mesaj gönderip alma, Facebook ve Twitter’a erişim özellikleri sunuyor. Android 4.0 ile iOS 4 ve üstü cihazlarla uyumlu çalışan saatin, ekranı 1.54 inç büyüklüğünde, ağırlığıysa 90 gram. 7 farklı rengi olan saat 389 dolar.

 

 

Pebble:

iPhone ve Android cihazlara uyumlu olan Pebble ile e-posta, SMS, gelen arama, takvim, Facebook mesajları, Twitter, hava durumu kontrol edilebiliyor. Bluetooth ile uygulama yüklenebilen ve siyah, beyaz, kırmızı renk çeşitleri olan saat, 150 dolara satılıyor.

 

 

 

S.W.A.P. Rebel:

İngiliz üretici S.W.A.P.’ın bu modelinin, 1.4 inçlik renkli dokunmatik ekranı var. Ürünün, FM radyo, MP3/MP4 oynatma, Bluetooth ve USB girişi de bulunuyor. Dahili kamerası ile fotoğraf/video çekebilen cihaza SIM kart da takılabiliyor. Fiyatı 260 dolar.

 

 

SmartWatch:

Japon Sony Mobile’ın Türkiye’de de satışa sunacağı SmartWatch, Android’li telefonlara bağlanıyor. Saat ile telefon üzerinden gelen tüm bildirimler kontrol edilebiliyor. Ekranı dokunmatik olan saatle müzik de dinleyebiliyorsunuz. 8 mm kalınlığındaki saatin ağırlığı 41 gram. Cihazın fiyatı 150 dolar.

HTHayat/ Necdet Çalışkan