Aç kalan yavru denizaslanı gizlice girdiği restoranda uyuyakaldı

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki San Diego kentinde aç bir denizaslanı, lüks bir restorana baskın yaptı. Açıkta yiyecek bir şey bulamayan yavru denizaslanı, masalardan birinin yanında uyuyakalırken, restoranın Fransız baş aşçısı Bernard Guillas, "Yavr...

Aç kalan yavru denizaslanı gizlice girdiği restoranda uyuyakaldı (7 Şubat 2016)

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki San Diego kentinde aç bir denizaslanı, lüks bir restorana baskın yaptı.

Açıkta yiyecek bir şey bulamayan yavru denizaslanı, masalardan birinin yanında uyuyakalırken, restoranın Fransız baş aşçısı Bernard Guillas, "Yavru denizaslanını restoranın en iyi masası olan 65 numaralı masanın yanında bulduk" diye konuştu.

Açık Bulduğu Kapıdan Girdi

Dişi denizaslanı yavrusunun sahildeki bir rampayı kullandığını ve açık bulduğu bir kapıdan restorana gizlice girdiğini tahmin ettiklerini belirten restoran çalışanları, birçok deniz canlısının bulunduğu eğlence parkı SeaWorld'ün deniz memelileri için oluşturduğu kurtarma ekibine durumu haber verdi.

Aç Ve Susuz Kalmış

Reuters’in haberine göre, kurtarma ekibi 8 aylık yavrunun aşırı aç ve susuz kaldığını tespit etti. Canlının sahip olması gereken kilonun yalnızca yarısı kadar olduğu belirten görevliler, birkaç aylık iyi bir bakımla yeniden sağlığına kavuşup doğal ortamına salıverilebileceği kaydetti.

El Nino'nun Etkileri

Kaliforniya sahilleri birkaç aydan bu yana aç denizaslanı yavrularının akınına uğruyor. Bu duruma gerekçe olarak El Nino'nun okyanus yüzey sıcaklığını artırması gösteriliyor. Sıcaklık artışı denizaslanlarının besin kaynağı balıklar üzeride olumsuz etkide bulunuyor.