ABD’de Bina Yıkım Şovu

Her şeyin şova dönüştürüldüğü ABD’de bu kez de Iowa eyaletindeki büyük bir binanın yıkımında düzenlenen sıra dışı gösteri herkesi şaşırttı ABD’nin Iowa eyaletinin başkenti Des Moines’de bir binanın patlatılarak y...

ABD’de Bina Yıkım Şovu (6 Ekim 2015)

Her şeyin şova dönüştürüldüğü ABD’de bu kez de Iowa eyaletindeki büyük bir binanın yıkımında düzenlenen sıra dışı gösteri herkesi şaşırttı

ABD’nin Iowa eyaletinin başkenti Des Moines’de bir binanın patlatılarak yıkılacağını duyan halk yıkım ekibi tarafından hazırlanan bir sürprizle karşılaştı. Binanın yıkılmasından hemen öncesinde çatıda bir patlamanın meydana geldiğine tanık olan izleyiciler şaşkınlığa uğradı.

ABD'deki Riverfront YMCA'ya ait 48 yıllık sahne sanatları etkinlik merkezinin yıkılacağı haberinin duyulması üzerine pek çok kişi yıkımı izlemek için toplandı. Sabah saatlerinde başlayan yıkım için toplanan yüzlerce kişi yıkım ekibinin hazırladığı sürprizle karşılaştı. Binanın yıkılmasından hemen önce çatıda bir patlama gerçekleşmesi akıllarda 'Bunun patlamanın bir parçası mı yoksa gösteri mi?' olduğu sorularını getirdi. Ancak daha sonra patlamanın yıkım ekibinin bir gösterisi olduğu anlaşıldı. Yetkililer bunun olayı daha dikkat çekici hale getirmek için bilinçli olarak yapıldığını açıkladı. Bina planlandığı gibi güvenli bir şekilde yıkılırken, yıkım görüntüleri sosyal medyada yer buldu.

Yıkım ekibi sözcüsü Dave Zinser,YMCA binasının yıkımını sabahın erken saatlerine aldıklarını böylelikle izleyiciler için hazırladıkları küçük patlamanın daha iyi görülebilmesini sağladıklarını kaydetti. Yüzlerce kişinin Des Moines nehrinin batısındaki binaya bakan Principal Riverwalk köprüsünde beklediğini belirten Zinser, yıkımı izleyiciler için biraz daha dikkat çekici hale getirmek için bu küçük patlamayı gerçekleştirdiklerini bildirdi.