ABD Kara Kışa Teslim Oldu

Türkiye’de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredip kuraklık devam ederken, ABD yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkisi altında… ABD’nin doğu eyaletlerini vuran kar fırtınasından başkent Washington da etkilendi. Şehre bir gecede 20 santimetreden fazla kar yağdı....

ABD Kara Kışa Teslim Oldu (14 Şubat 2014)

Türkiye’de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredip kuraklık devam ederken, ABD yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkisi altında…

ABD’nin doğu eyaletlerini vuran kar fırtınasından başkent Washington da etkilendi. Şehre bir gecede 20 santimetreden fazla kar yağdı. Okullar ve kamu kuruluşları tatil edildi.

Bu yıl tarihinin en soğuk kışlarından birini yaşayan başkent Washington, bir kez daha kar altında kaldı. Ekipler yağışın başlamasıyla gece saatlerinde yol temizleme çalışmalarına başladı. Ancak yağışın yoğunluğundan dolayı karlar tam olarak temizlenemedi. Beyaz Saray yakınındaki yollarda dev kar birikintileri oluştu.

Az sayıda Washingtonlu ABD Kongresi ile Lincoln Anıtı arasındaki Ulusal Park’a gelerek karın ve tatilin tadını çıkardı. Yoğun yağış ve soğuk havaya rağmen bazı tur şirketleri programlarını iptal etmedi. Yerli ve yabancı turistler Beyaz Saray’ın kar altındaki bahçesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öğleden sonra azalan yağış, akşam saatlerinde tekrar şiddetini artırdı. Yağış nedeniyle ülke genelinde 1.2 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı. 6 bin 500 den fazla uçuş iptal edildi.

CİHAN