ABD Başkanı Obama, 6 Yıl Sonra Kendi Kişisel Twitter Hesabını Açtı

ABD Başkanı Barack Obama doğrudan kendisinin yazdığı mesajları paylaşacağı kişisel bir Twitter hesabı açtı. ABD Başkanı “@POTUS” rumuzlu Twitter hesabından ilk twitini de attı. Obama ilk mesajında şu ifadeleri kullandı; "Merhaba Twitter! Ben Bara...

ABD Başkanı Obama, 6 Yıl Sonra Kendi Kişisel Twitter Hesabını Açtı (19 Mayıs 2015)

ABD Başkanı Barack Obama doğrudan kendisinin yazdığı mesajları paylaşacağı kişisel bir Twitter hesabı açtı. ABD Başkanı “@POTUS” rumuzlu Twitter hesabından ilk twitini de attı.

Obama ilk mesajında şu ifadeleri kullandı;

"Merhaba Twitter! Ben Barack. Gerçekten! 6 yılda sonunda bana şahsi hesabımı verdiler"

ABD Başkanı Twitter profili için 'Kanlı Pazar'ın 50. yıl dönümü yürüyüşünde çekilen bir fotoğrafını kullandı.

ABD’de 50 yıl önce siyahilerin oy hakkı için yapılan yürüyüşe polisin sert müdahalesiyle yaşanan ‘Kanlı Pazar’ olayı, Alabama eyaletinin Selma kasabasında anılmış, Başkan Obama bu etkinlikte 40 bin kişiyle birlikte yürümüştü.

ABD Başkanı adına açılan bir twitter hesabı mevcuttu. Ancak hesap Obama'nın ekibi tarafından yönetiliyor, Başkan twit attığında mesajın sonuna "BO" imzası ekliyordu.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Obama'nın şahsi Twitter hesabıyla Amerikan halkıyla direkt ilişkiler kurmayı amaçladığı aktarıldı.

Başkan, ilk tweetinden 4 saat sonra da New Jersey Camden’deki polis okulunda sohbet ederken fotoğrafını paylaştı. Hemen arkasından da bir tweetle Bill Clinton’un sorusunu yanıtladı. ABD Başkanı’nın eşi Michelle Obama da “@FLOTUS” adlı hesabıyla Twitter kullanıyor.

ABD Başkanı Obama, tahmin edilebileceği gibi 5 saat gibi kısa bir sürede 1 milyonun üzerinde takipçi edindi.