99 Yaşındaki Amerikalı Kadın Her Gün Bir Elbise Dikip Afrikalı Çocuklara Gönderiyor

Yaşlı kadının tek isteği Afrikalı çocukların elbiseleri giyerken mutlu olmaları Lillian Weber 99 yaşında… Asırlık çınar kendisine farklı bir hayır işi seçmiş. Amerika’nın Lowa eyaletinde yaşayan Lillian, her gün ihtiyaç sahibi bir çocuk için elbise dikiyor ve bu elbisel...

99 Yaşındaki Amerikalı Kadın Her Gün Bir Elbise Dikip Afrikalı Çocuklara Gönderiyor (1 Eylül 2014)

Yaşlı kadının tek isteği Afrikalı çocukların elbiseleri giyerken mutlu olmaları

Lillian Weber 99 yaşında… Asırlık çınar kendisine farklı bir hayır işi seçmiş. Amerika’nın Lowa eyaletinde yaşayan Lillian, her gün ihtiyaç sahibi bir çocuk için elbise dikiyor ve bu elbiseleri yolluyor.

Lilian Weber’in hayatı, izlediği Afrika’daki çocuklara elbise dikmek konulu belgesel sonucu değişti. Yaşlı kadın bu belgeselden çok etkilenip 80 yaş üstü kadınlardan oluşan bir ekip kurdu. Lillian, 2011’den bu yana “Little Dresses For Afrika” (Afrika için Küçük Elbiseler) adını verdiği bir proje yürütüyor. Her gün 1 elbise dikmeyi kendine görev edinen hayırsever kadın, bugüne kadar 840 adet elbise dikti ve bu elbiseleri Afrika’nın çeşitli ülkelerindeki ihtiyaç sahibi çocuklara gönderdi. 99 yaşındaki kadının hedefi kısa süre içinde elbise sayısını 1000’e tamamlamak ve daha fazla kişiye yardımcı olmak.