Hayvansever çok da insansever hiç mi yok?

Erzurum'da tek odalı gecekonduda 10 aylık çocukları Furkan ile birlikte yaşam mücadelesi veren Aslı- Mirsevden Tekdemir çifti, evlerinde doğum yapan sokak kedisi ile yavrularına da bakmaya başladı. Sahip çıktıkları 4 kedi yavrusuyla sosyal medya gündemi...

Hayvansever çok da insansever hiç mi yok? (28 Haziran 2015)

Erzurum'da tek odalı gecekonduda 10 aylık çocukları Furkan ile birlikte yaşam mücadelesi veren Aslı- Mirsevden Tekdemir çifti, evlerinde doğum yapan sokak kedisi ile yavrularına da bakmaya başladı.

Sahip çıktıkları 4 kedi yavrusuyla sosyal medya gündemine gelen Tekdemir ailesine ‘yardım’ yağdı! Hayvanseverler kedilere aylarca yetecek mama gönderdiler.

Ancak ortaya trajik hatta dramatik bir durum çıktı. Tek göz gecekonduda oturup hurdacılıkla geçimlerini sağlamaya çalışan ve 10 aylık Furkan adında bir bebekleri olan ailenin kendisi açtı!

58 yaşındaki baba Mirsevden Tekdemir,“kedinin yavruları, oğlum Furkan'dan daha şanslı çıktı" dedi.

Borcu yüzünden aylardır evinin elektriğinin kesik olduğunu ifade eden Tekdemir şunları söyledi:

"Kazandığım birkaç kuruş parayı oğlum Furkan ve Tanrı misafiri olan kedilere harcıyordum. Eşim ve ben çoğu zaman aç yatıyorduk ama yağmurlu bir akşam evimize sığınan 'Kader' adını verdiğimiz kedi ve 4 yavrusuna, oğlum Furkan'a nasıl bakıyorsak öyle baktık. Bizimle ilgili haber yapılınca çok sayıda hayvansever beni cep telefonundan arayıp kedilere yardım yapmak istediğini söyledi. Sadece bir hayırsever oğluma mama gönderdi. Kedilere ise birçok kişi mama gönderdi. Evde kedilere aylarca yetecek kadar mama var. Kedinin yavruları oğlum Furkan ve bizden daha şanslı çıktı. 5 kişi toplam 650 lira ve erzak gönderdi. Para gönderenlerden birkaçı kedilere yiyecek almamı rica etti."

Turgay İPEK / ERZURUM (DHA)