3D Yazıcı Teknolojisi İnsanlığın Yaşamını Değiştirecek

İnternetten sonraki en önemli buluş ve yeni sanayi devrimi: 3D yazıcılar… 3D yazıcı teknolojisiyle inanılmaz şeyler olacak! Bir makine düşünün. Kopyasını üretmek istediğiniz nesneyi önce taratıyorsunuz. Sonra makineye ham maddesini koyuyorsunuz. Düğmeye bastığınızda o ür...

3D Yazıcı Teknolojisi İnsanlığın Yaşamını Değiştirecek (16 Şubat 2013)

İnternetten sonraki en önemli buluş ve yeni sanayi devrimi: 3D yazıcılar…

3D yazıcı teknolojisiyle inanılmaz şeyler olacak!

Bir makine düşünün. Kopyasını üretmek istediğiniz nesneyi önce taratıyorsunuz. Sonra makineye ham maddesini koyuyorsunuz. Düğmeye bastığınızda o ürünün aynısı karşınızda.

ABD Başkanı Barack Obama’nın geçtiğimiz gün konuşmasının büyük bölümünü ayırdığı ve “Geleceğin sanayi devrimi” dediği 3 boyutlu yazıcılar geliştirildiğinde evi de otomobili de yazıcıdan çıkaracağız. Mesela bir bardağa mı ihtiyacınız var, 3 boyutlu yazıcının düğmesine basmanız yeterli. Ya da otomobilinizin tamponu mu kırıldı. Servise gitmeden yeni bir tampon yapabilirsiniz.

Londra merkezli mimarlık firması Softkill Design, günümüzün en dikkat çeken ve üretimde çığır açan teknolojisi 3 boyutlu yazıcıdan plastik ev üretmeyi başardı. Üretimisadece birkaç haftada tamamlanan bu evler geleceğin evleri mi olacak? Üç boyutlu yazıcı teknolojisiyle üretilen plastik parçalar cırt cırt teknolojisiyle birbirine eklenecek ve ortaya oturulabilir teknolojide bir ev çıkacak.

İŞTE O YAZICIDAN ÇIKMA EV!

Şirket bu yaz üç boyutlu üretim plastik evin prototipini üreteceğini belirtiyor.

Kaynak: HT Teknoloji