25 Saat Uçurumda Yaşama Tutundu: Hoşgeldin Bebek Yaşama Sırası Sende!

Anne ve babasının hayatını kaybettiği uçurumda 25 saat sonra bulundu İki gündür kendilerinden haber alınamayan astsubay ve eşinin trafik kazası geçirip öldüğü ortaya çıktı. Otomobilden fırlayan 1 yaşındaki kızları ise gece saatlerinde 4 dereceye kadar düşen hava sıcaklı...

25 Saat Uçurumda Yaşama Tutundu: Hoşgeldin Bebek Yaşama Sırası Sende! (25 Aralık 2012)

Anne ve babasının hayatını kaybettiği uçurumda 25 saat sonra bulundu

İki gündür kendilerinden haber alınamayan astsubay ve eşinin trafik kazası geçirip öldüğü ortaya çıktı. Otomobilden fırlayan 1 yaşındaki kızları ise gece saatlerinde 4 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen hayatta kaldı. Küçük kız, kaza yerinden 50 metre uzakta emeklerken bulundu.

İki gündür kendilerinden haber alınamayan astsubay ve eşinin trafik kazası geçirip öldüğü ortaya çıktı. Otomobilden fırlayan 1 yaşındaki kızları ise gece saatlerinde 4 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen hayatta kaldı. Küçük kız, kaza yerinden 50 metre uzakta emeklerken bulundu.

Muğla’nın Datça ilçesindeki Hava Radar Füze Filo Komutanlığı’nda Astsubay Üstçavuş olarak görev yapan ve iki günden bu yana kendilerinden haber alınamayan Ahmet Murat Birdane ile ailesinin içinde bulunduğu otomobil uçuruma yuvarlanmış olarak bulundu. Kazada Astsubay Üstçavuş Ahmet Murat Birdane ile eşi Mehtap Birdane’nin hayatını kaybettiği belirlenirken, 1 yaşındaki kızları Zeynep Birdane ise otomobilin yaklaşık 50 metre uzaklığında polisler tarafından emeklerken bulundu.

TELEFONU BİR KEZ ÇALIP KAPANDI

Datça’da görev yapan Astsubay Ahmet Murat Birdane’nin 23 Aralık’ta Ankara’da bulunan amcası kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Bu haberi alan Birdane, birliğinden izin alarak kendisine ait 48 R 6335 plakalı otomobille, eşini ve 1 yaşındaki kızını yanına alarak saat 11.00’de Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı. Ancak Birdane ailesinden bir daha haber alınamadı. Ahmet Murat Birdane, Datça’daki görevli olduğu birliğindeki arkadaşlarının sürekli telefonla aramalarına cevap vermeyince askerler astsubayın eşi Mehtap Birdane’ye ulaşmaya karar verdi. Ancak Mehtap Birdane’nin telefonu bir kere çalıp kapandı.

GÜVENLİK KAMERASINDAN ARACIN GEÇMEDİĞİNİ GÖRDÜLER

Bunun üzerine askerler ve trafik polisleri, aileye ulaşmak için arama çalışmalarına başladı. Marmaris Trafik Bölge Müdürlüğü ekipleri Ahmet Murat Birdane’nin kullandığı aracın Çetibeli mevkiinde bulunan jandarma karakolu önünden geçip geçmediğini öğrenmek için güvenlik kameralarının kontrol edilmesi talebinde bulundu. Yapılan incelemede aracın bölgeden geçmediği tespit edildi. Bunun üzerine ekipler Datça çıkışından Marmaris istikametine doğru yolları kontrol etmeye başladı.

UÇURUMA YUVARLANMIŞ OLARAK BULUNDU

Yapılan çalışmalar sonucunda ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Balıkaşıran mevkiinde otomobil yaklaşık 70 metrelik uçuruma yuvarlanmış ve parçalanmış olarak bulundu. Olay yerine ambulans istenirken, bölgede bulunan ekipler kendi imkanları ile otomobilin bulunduğu yere inmeye çalıştı. Yaklaşık 20 dakika sonra aracın yanına gelen polis ekipleri, araçta astsubay Birdane ile eşi Mehtap Birdane’nin cansız bedenleri ile karşılaştı. Ancak çiftin 1 yaşındaki kızlarının otomobil içinde olmadığı tespit edilince arama çalışması başlatıldı.

MUCİZE KURTULUŞ

Yapılan çalışmalar sonucunda 1 yaşındaki Zeynep Birdane uçuruma yuvarlanan otomobilin yaklaşık 50 metre uzağında ekipler tarafından emeklerken bulundu. Hemen küçük kızın yanına giden polis ekipleri, minik bebeği olay yerinde bulunan ambulansa götürerek ilk müdahalesinin yapılmasını sağladılar. Zeynep bebek, tedavisi için ambulans ile Marmaris Devlet Hastanesi’ne götürülürken, kazada hayatını kaybeden çiftin cesetleri ekiplerce otomobilden çıkarıldı. Astsubay Birdane’nin yaklaşık 2 ay önce kendisine ait otomobille trafik kazası geçirdiği ve sigortadan aldığı par9a ile kendisine ikinci bir otomobil aldığı öğrenildi. Ölen çiftten geriye, bir ay önce kızlarının 1. yaş gününü kutladıkları ve sosyal paylaşım sitesinde paylaştıkları fotoğraflar kaldı.

HaberTürk