2015 Türkiyesi’nde, İstanbul’da Bir Robin Hood Hikayesi

Taksim’de 35 Suriyeli çocuğun karnını doyuran bir kadın hesabı ödemeden ortadan kayboldu Taksim’de Suriyeli çocuklara 35 döner ve ayran siparişi ısmarlayan biri, ödeme yapmak için döviz bozdurması gerektiğini söyledikten sonra paray...

2015 Türkiyesi’nde, İstanbul’da Bir Robin Hood Hikayesi (21 Ağustos 2015)

Taksim’de 35 Suriyeli çocuğun karnını doyuran bir kadın hesabı ödemeden ortadan kayboldu

Taksim’de Suriyeli çocuklara 35 döner ve ayran siparişi ısmarlayan biri, ödeme yapmak için döviz bozdurması gerektiğini söyledikten sonra parayı ödemeyerek kayıplara karıştı.

CHA’nın haberine göre, İstiklal Caddesi’nin girişinde dönercilerin olduğu bölgedeki Suriyeli çocukları gören bir kadın, bir dönerciye girerek tüm çocuklara döner ve ayran almak istedi.

İşyeri çalışanından dönerleri dağıtmasını isteyen kadın, üzerinde sadece Euro olduğunu, ödeme yapmak için döviz bürosuna gitmesi gerektiğini söyleyerek dükkandan ayrıldı.

Saatler geçmesine rağmen dükkana dönmeyen ‘gizemli’ kadının verdiği siparişin tutarının 275 TL olduğunu belirten işyeri çalışanı Cengiz Aydoğan, “10’u et, 25’i tavuk olmak üzere toplam 35 kişiye döner dağıttık. Üzerinde 200 Euro olduğunu bozdurup geleceğini söyledi ama gelmedi” diye konuştu.