Kötü kalpli kameramana karşı iyi kalpli ‘polis amca’

Dün sosyal medyaya düşen bu fotoğraf dünyanın sevgi ve sempatisini kazandı Danimarka-Almanya sınırında Suriyeli kız çocuğuyla oyun oynayan Danimarkalı polis herkesin sevgisini kazandı. Almanya ve Avusturya'nın sınır kapılarını mültecilere aç...

Kötü kalpli kameramana karşı iyi kalpli ‘polis amca’ (11 Eylül 2015)

Dün sosyal medyaya düşen bu fotoğraf dünyanın sevgi ve sempatisini kazandı

Danimarka-Almanya sınırında Suriyeli kız çocuğuyla oyun oynayan Danimarkalı polis herkesin sevgisini kazandı.

Almanya ve Avusturya'nın sınır kapılarını mültecilere açmasının ardından, Danimarka da açtı. Iraklı ve Suriyeli mülteciler, Danimarka-Almanya sınırındaki E45 otoyolundan yürüyerek İsveç'e geçmeye çalışıyor. Zulümden, savaştan kaçarken insanlık kırıntıları arıyorlar. Bu tatlı kız ise aradığını Danimarka sınırında bulmuş gözüküyor.

Bir çocuğun gülümsemesi herkesin yüzünde o büyük tebessümü yaratır ve işte bu polis de o çocuğun kalbine dokunmayı başarmış!

Claus Fisker tarafından çekilen fotoğrafın paylaşılmasının ardından sempatik polis bir anda sosyal medyanın sevgilisi haline geldi. Öyle ki polisin bekar olduğunu öğrenen kadınlar evlenme teklifleri yağdırmaya başladılar.

Oysa daha geçen hafta, Macaristan sınırında kucağında bir çocukla polis saldırısından kaçmaya çalışan yaşlı mülteciyi çelme takıp düşüren ve tekmeleyen kameraman kadın tüm dünyayı ayağa kaldırmış ve büyük tepki toplamıştı. (Videosunu buradan izleyebilirsiniz)

Bu yeni fotoğraflar ise herkese yeniden umut verdi. Demek ki insanlık henüz daha ölmemiş ve dünya bu iyi insanların sevgisinin gücüyle dönüyor.