18 bin fitten hava akımlarının muhteşem canlı görüntüsü

Bulunduğunuz ve / ya da dünya üzerinde gideceğiniz herhangi bir yerin hava durumunu internet üzerinden canlı olarak görebilirsiniz Son günlerde sıkça duyduğumuz meteorolojik haritalardan biri bu kez karşımıza sanatsal bir tablo gibi çıkıyor. Sıcak ve...

18 bin fitten hava akımlarının muhteşem canlı görüntüsü (24 Şubat 2016)

Bulunduğunuz ve / ya da dünya üzerinde gideceğiniz herhangi bir yerin hava durumunu internet üzerinden canlı olarak görebilirsiniz

Son günlerde sıkça duyduğumuz meteorolojik haritalardan biri bu kez karşımıza sanatsal bir tablo gibi çıkıyor. Sıcak ve soğuk hava dalgalarının 18 bin fitte (5486.4 metre) oluşturdukları girdap bir ebru tablosuna benziyor.

Soğuk (mor) ve sıcak (yeşil) hava akımlarının rüzgar hızlarına göre oluşturdukları hareket ve birleşimlerinde ortaya çıkan girdapları bir animasyon filmi izler gibi görebiliyorsunuz.

Siz de Cameron Beccario tarafından geliştirilen earth.nullschool.net sitesi üzerinden bulunduğunuz ve / ya da dünya üzerinde gideceğiniz herhangi bir yerin hava durumunu canlı olarak görebilirsiniz. Ekrandaki dünya haritasını imlecinizle oynatarak istediğiniz bölgenin üzerine gelebilirsiniz. Site uydu verileri, uluslararası meteoroloji ajansları ve ülkelerin meteoroloji müdürlüklerinden gelen bilgilerle sürekli güncelleniyor.