İngiliz İşçi Partisi liderinden Başbakan Cameron’a Einstein’lı kapak!

Solcu lider, Cameron’un sataşmasına Einstein’dan alıntı yaparak yanıt verdi İngiltere Başbakanı David Cameron, kravat takmayı sevmeyen ve spor tarzıyla dikkat çeken ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin solcu lideri Jeremy Corbyn'e "doğru dür&u...

İngiliz İşçi Partisi liderinden Başbakan Cameron’a Einstein’lı kapak! (25 Şubat 2016)

Solcu lider, Cameron’un sataşmasına Einstein’dan alıntı yaparak yanıt verdi

İngiltere Başbakanı David Cameron, kravat takmayı sevmeyen ve spor tarzıyla dikkat çeken ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin solcu lideri Jeremy Corbyn'e "doğru dürüst giyin" dedi.

Parlamentodaki haftalık oturumda konuşan Cameron, annesinin Corbyn'e “Doğru dürüst bir takım elbise giy, kravatını tak ve milli marşı söyle" diye öğüt vermesi gerektiğini söyledi.

Cameron'un bu sözleri, lideri olduğu Muhafazakar Parti milletvekilleri tarafından coşkulu tezahüratlarla karşılandı.

Corbyn’den yanıt: asıl senin öğüde ihtiyacın var

Daha önce İngiltere ulusal marşını söylemeyerek tartışma yaratan İşçi Partisi Genel Başkanı Corbyn ise, Cameron'un ardından söz aldı ve "Annem bana, başvurduğu sağlık kuruluşunda ücretsiz sağlık hizmeti prensibini savunmamı öğütlerdi" dedi. Corbyn, kendisine kıyafet seçimleri konusunda öğüt veren Cameron’ın, ücretsiz sağlık hizmetini savunma konusunda bir ‘anne öğüdüne’ ihtiyacı olduğunu belirtti.

Corbyn, daha sonra resmi Twitter hesabında Albert Einstein’dan alıntı yaparak "Döküntü giysilerimizden, değersiz eşyalarımızdan değil, döküntü ve değersiz fikirler ve dünya görüşlerinden utanmalıyız” mesajını paylaştı.