109 Yaşındaki Alfie Dede Penguenleri Giydiriyor

Avustralya'da yaşayan 109 yaşındaki Alfred ‘Alfie' Date, günlerini penguenlere özel iplerle süveter örerek geçiriyor. Amaç ise Yeni Zelanda açıklarında meydana gelen sızıntıda petrole bulanan penguenlerin, vücutlarını yalarken zeh...

109 Yaşındaki Alfie Dede Penguenleri Giydiriyor (3 Mart 2015)

Avustralya'da yaşayan 109 yaşındaki Alfred ‘Alfie' Date, günlerini penguenlere özel iplerle süveter örerek geçiriyor. Amaç ise Yeni Zelanda açıklarında meydana gelen sızıntıda petrole bulanan penguenlerin, vücutlarını yalarken zehirlenmelerini önlemek.

Avustralya'nın en yaşlı adamı 109 yaşındaki Alfred ‘Alfie' Date kimseye hayır diyemediği için minyatür hayvan kıyafeti işine ‘bulaştı.' 2013'te Victoria'daki Penguen Vakfı'nda (Penguin Foundation) çalışan 2 hemşire çok iyi örgü ördüğü söylenen Alfie'nin kapısını çaldı. Hemşireler Date'ten sırasıyla 2000 ve 2011'de Avustralya ve Yeni Zelanda açıklarında meydana gelen petrol sızıntısından zarar gören penguenler için süveter örmesini rica etti.

——————————————————————————————————————————

7 çocuğu ve 20 torunu bulunan Alfie yaptığı işten çok memnun

——————————————————————————

Yalnızca bu bölgelerde yaşayan ve 32 bin tane kalan penguenlere yardımdan geri durmayan Alfie, hemşirelerin tedarik ettiği kalın yün ipi kullanarak 80 yıllık örgü yeteneklerini döktürmeye başladı. 

Uzun Yaşamın Sırrı: Her Sabah Uyanmak

7 çocuğu ve 20 torunu bulunan Alfie, Titanic'in batışnın ve Birinci Dünya Savaşı'nı hatırlıyor. 2014'te Telegraph'a konuşan Alfie, uzun yaşamın sırrının ‘her sabah uyanmak' olduğunu söylemişti.

Diğer taraftan elinde yeterli süveter olduğu için bir süreliğine gönüllülerle çalışmayı bırakan vakıf, yalnızca dünyanın dört bir yanından yapılan süveter bağışlarını kabul ediyor.