Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldı

ATT Time Warner isbirligi Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldı

CNN televizyonun sahibi ve ünlü Batman ve Harry Potter filmlerinin yapımcısı Time Warner şirketi 85 milyar dolara AT&T'ye satılıyor.

CNN ve Warner Bros gibi ünlü medya kuruluşlarının sahibi Time Warner 85 milyar dolara AT&T’ye satılıyor. ABD’nin en büyük GSM operatörlerinden olan AT&T yetkilileri ve Time Warner yetkilileri satış işlemini önümüzdeki günlerde resmen açıklayacaklar. Reuters’ın haberine göre AT&T satın alma için hisse başına Time Warner pay sahiplerine 110 dolar ödeyecek.

time warner att ye satildi Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldı

Hisseleri Uçtu

AT&T’nin satın alma sürecinde elindeki nakit miktarının az olduğu ve ödeme konusunda zorluk yaşayabileceği yorumları da yapılıyor. Satış haberinin gün gelmesinin ardından Time Warner hisseleri yüzde 8 yükseldi.

time warner att Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldı

Time Warner film sektöründe, televizyonculukta ve video oyunlarında güçlü bir firma. HBO, CNN, TBS ve TNT gibi kanalların sahibi olan kurum Harry Potter ve Batman serileriyle ünlenmiş Warner Bros’un da sahibi. Time Warner’ın CEO’su Jeff Bewkes Rupert Murdoch’ın sahibi olduğu Twenty-First Century Fox’tan gelen 80 milyar dolarlık teklifi 2014 yılında reddetmişti.

time warner Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldı

Time Warner’a ait olan Warner Bros’un bugüne kadar en yüksek gişe hasılatı yapan filmi 2008 yılındaki Kara Şövalye oldu.

ATT Time Warner i satin aldi Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldı

trump 202x300 Telekomünikasyon devi AT&T, medya devi Time Warner’ı 85 milyar dolara satın aldıTrump memnun olmadı

8 Kasım'da yapılacak ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump seçim kampanyasında kendisine yöneltilen bir soru üzerine, AT&T'nin Time Warner'ı satın almasından memnun olmadığını söyledi.

Yorum Yaz