‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

gazetecilik aski kadin gazeteci yarali kamera karsina gecti kapak ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

85 breakingnews guifff1 ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!KAMİL ERYAZAR

Kudüs’ün doğusunda haber anonsu çektiği sırada İsrail askerleri tarafından atılan bir bombayla yüzü ve boynundan yaralanan kadın gazeteci, hastanedeki ilk müdahalenin ardından görevinin başına döndü

Lübnan merkezli Al-Mayadeen TV için çalışan Arap-İsrail muhabiri Hana Muhammed, Doğu Kudüs’teki Filistinlilerin gösterilerinde haber anonsu çektiği sırada güvenlik güçleri tarafından atılan bir ses bombasının isabet etmesiyle yüzü ve boynundan yaralandı. O dehşet anı kayıtta olan kameraya saniye saniye yansıdı.

kadin gazeteci israil askerleri tarafindan vuruldu ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

kadin gazeteci israil askerleri tarafindan vuruldu 1a ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

Hana Muhammed, Pazar günü İsrailli bir genci bıçaklamakla suçlanan 19 yaşındaki Filistinli bir gencin İsrail polisi tarafından vurularak öldürülmesinin ardından düzenlenen protesto gösterisinde, o gencin babasının da gözaltına alınması ile birlikte şiddetlenen çatışmaların haberini veriyordu.

kadin gazeteci israil askerleri tarafindan vuruldu 2a ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

kadin gazeteci israil askerleri tarafindan vuruldu 3a ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

İşte tam o sırada gelen bir bomba ya da merminin Hana’ya isabet etmesi ve can acısıyla attığı çığlıklar yayında olan kameraya da yansıdı.

Hana, kurşungeçirmez “basın” yeleği sayesinde mucizeci bir şekilde hayatta kalmayı başardı.

Hastaneye kaldırılan Hana Muhammed, yapılan ilk müdahalenin ardından yatmayı reddedip, yüzü-gözü ve boynu sargılı olarak çatışmaların yaşandığı bölgede yeniden kamera karşısına geçti.

gazetecilik aski kadin gazeteci yarali kamera karsina gecti ‘Gazetecilik Aşkı’ İşte Böyle Bir Şey!

Savaş muhabirliğinin zorluklarına göğüs geren Hana’nın bu mesleki aşkı ve cesareti, sosyal medya aracılığıyla tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

Yorum Yaz