Zincirleme Kazada 12 Kişi Yanarak Öldü

Kuzey Irak’taki Duhok kenti ile Zaho ilçesi arasında meydana gelen ve ham petrol yüklü tankerlerinde bulunduğu 13 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 12 kişi yanarak öldü, 14 kişi ise yaralandı. Zincirleme trafik kazası Duhok kenti ve Zaho ilçesi yakınlarında bug...

Zincirleme Kazada 12 Kişi Yanarak Öldü (19 Aralık 2013)

Kuzey Irak’taki Duhok kenti ile Zaho ilçesi arasında meydana gelen ve ham petrol yüklü tankerlerinde bulunduğu 13 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 12 kişi yanarak öldü, 14 kişi ise yaralandı.

Zincirleme trafik kazası Duhok kenti ve Zaho ilçesi yakınlarında bugün öğleden sonra meydana geldi.

Aralarında ham petrol yüklü tankerlerinde bulunduğu 13 araç karıştı. Kaza sonrası tankerlerde patlama meydana gelip yangın çıkarken, araçlarında bulunan 12 kişi yanarak öldü, 14 kişi ise yaralandı.

Kaza sonrası bölgede ham petrolün tutuşması sonucu çıkan yangın uzun süre söndürülemezken, Duhok ve Zaho’dan çok sayıda itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Karayolu uzun süre trafiğe kapatılırken, yaralılar Duhok ve Zaho’daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Kazada ölen veya yaralanan arasında o yolu sık kullanan Türk vatandaşı olan kişilerin olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

Ferit ASLAN / DİYARBAKIR (DHA)