Coşkulu Eğlence Bir Anda Nasıl Cehenneme Dönüştü? 194’ü Ağır 524 Yaralı

Bine yakın kişinin müzik eşliğinde dans ettiği sırada sahne bir anda alev topuna döndü. O korkunç an saniye saniye kameraya yansıdı. Tayvan'ın başkentiTaipei'deki Formosa Su Parkı'nda dün akşam düzenlenen bir partide seyircilerin üstü...

Coşkulu Eğlence Bir Anda Nasıl Cehenneme Dönüştü? 194’ü Ağır 524 Yaralı (28 Haziran 2015)

Bine yakın kişinin müzik eşliğinde dans ettiği sırada sahne bir anda alev topuna döndü. O korkunç an saniye saniye kameraya yansıdı.

Tayvan'ın başkentiTaipei'deki Formosa Su Parkı'nda dün akşam düzenlenen bir partide seyircilerin üstüne püskürtülen toz bir maddenin alev alması sonucu yangın çıktı. Son verilen bilgiye göre yangında, 194'ü ağır olmak üzere 524 kişinin yaralandığı açıklandı.

Formosa Su Parkı'nda bine yakın kişinin katıldığı partide, yerel saatle 20.30'da vatandaşların üstüne püskürtülen renkli toz maddenin alev alması sonucu yangın çıkmıştı. Son açıklanan bilgilere göre yangında 194'ü ağır olmak üzere 524 kişinin yaralandığı belirtildi. Yaralıların bölgedeki 43 hastanede tedavi altına alındığı aktarıldı. Daha çok 20-30 yaş arası gençlerin bulunduğu partide, yaralılar arasında 13 yabancı uyruklu vatandaşın da bulunduğu kaydedildi. Ağır yaralıların bulunduğu yangında henüz herhangi bir ölüm vakası rapor edilmedi.

Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou hastaları vücudunun yüzde 80'i yanan 18 yaşındaki genç bir kızı ziyaret ettiği sırada, kızın babasının ağlayarak "Onun bütün hayatı mahvoldu" demesi kameralara yansıdı.

Öte yandan, henüz yapısı belirlenemeyen toz maddeyi püskürten kişilerin tespit edilemediği ifade edildi. Ancak şüpheli olarak işletme sahipleri ve çalışanlarının da içinde bulunduğu 5 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Çevrede büyük korku ve paniğe yol açan yangının dehşet verici görüntüleri de ortaya çıkmıştı.

Facia sonrası olay yerinde inceleme başlatan yetkililer, vatandaşların üzerine püskürtülen toz maddenin ne olduğu ve yangının kimler tarafından çıkarıldığı ile ilgili henüz kesin bir sonuca ulaşamadı. Polis sigortadan alınacak miktarın yüksek olması sebebiyle işletme sahiplerinin yangını çıkarmış olma ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor.

Tayvan'da sıcaklıkların son haftalarda 30 dereceyi bulduğu ifade ediliyor.