Yok böyle ödül! Google’dan CEO’suna 199 milyon dolarlık hisse ile başarı primi. Patronlara ve İK yöneticilerine duyurulur!

Alphabet’in Apple’ı geçerek dünyanın en değerli şirketleri sıralamasında birinciliğe yükselmesinin ardından şirket, Google CEO’su Sundar Pichai'ye 199 milyon dolarlık hisse vermeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan beklentiler...

Yok böyle ödül! Google’dan CEO’suna 199 milyon dolarlık hisse ile başarı primi. Patronlara ve İK yöneticilerine duyurulur! (10 Şubat 2016)

Alphabet’in Apple’ı geçerek dünyanın en değerli şirketleri sıralamasında birinciliğe yükselmesinin ardından şirket, Google CEO’su Sundar Pichai'ye 199 milyon dolarlık hisse vermeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta açıklanan beklentilerin üzerindeki son çeyrek raporuna göre, dünyanın en değerli şirketi haline gelen Alphabet, Google'ın yüzünü güldürüyor. Tüm iş süreçlerini Alphabet çatısı altında birleştiren şirket, ortaya çıkan tablodan sonra Google CEO’su Sundar Pichai'ye 199 milyon dolarlık hisse vermeye hazırlanıyor. 

Business Insider'da yer alan habere göre, Sundar Pichai, 273 bin 328 adet "Class C" hissesinin sahibi oldu. Hisselerin tamamına bir sefere sahip olamayacak olan Pichai, 2019 yılına kadar şirkette görev alması durumunda 199 milyon dolarlık hissenin sahibi olacak.

Google'ın operasyonlarını Alphabet çatısı altında birleştirmesiyle birlikte şirket, özellikle başarılı olduğu konularda çok daha iyi işler yaratmaya başladı. Şirketin açıkladığı raporlardan da anlaşıldığına göre, Google'ın iş süreçleri ve karlılığı ile geldiği çok daha iyi seviyeler, Alphabet’i de bu süreçte dünyanın en değerli şirketi haline getirirken, Google'ın en önemli rakipleri arasında yer alan Apple ise ikinci sıraya inmişti.