Yeni Bir Sosyal Ağ Daha: TPO.com

Wikipedia'nın kurucusu Jimmy Walles,Twitter’a benzeyen ancak tamamen reklamsız olarak kurgulanan yeni bir sosyal ağı kullanıma açtı Jimmey Walles'ın yakın zaman önce yönetimine katıldığı sanal mobil operatör The People's Operator (TPO) ile ortakla...

Yeni Bir Sosyal Ağ Daha: TPO.com (23 Temmuz 2015)

Wikipedia'nın kurucusu Jimmy Walles,Twitter’a benzeyen ancak tamamen reklamsız olarak kurgulanan yeni bir sosyal ağı kullanıma açtı

Jimmey Walles'ın yakın zaman önce yönetimine katıldığı sanal mobil operatör The People's Operator (TPO) ile ortaklaşa geliştirdiği TPO.com, Wikipedia'nın mantığıyla çalışan ve kar amacı gütmediği için reklamsız bir sosyal medya kanalı… TPO tam olarak da ismini buradan alıyor.

Kâr amacı gütmemesinin yanı sıra TPO, aynı zamanda yine diğer kar amacı gütmeyen kuruluşların da fon toplayabilmesine imkan veriyor. TPO’nun odağında, sosyal amaçlar ve diğer kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için bağış yapmayı olabildiğince kolaylaştırmak ve hızlandırmak var.

Tipik bir sosyal ağ gibi, kullanıcıların fotoğraf ve video içeriklerini paylaşıp, durum güncellemeleri yapabileceği TPO’nun en önemli farklı iş ortakları olarak reklam verenler yerine sosyal sorumluluk organizasyonlarını belirlemesi. Bu sayede bir bağış platformu olarak kullanılabilen TPO, kullanıcıların desteklemek istedikleri bir konuyla ilgili farkındalık oluşturacak bir kampanya yapması ve fon toplaması için gerekli araçlarla birlikte sunuluyor.

Facebook hesabıyla da kaydolunabilen site sade tasarımıyla dikkat çekiyor.