Yahoo Virüs Kıskacında!

Yahoo’nun pek çok ülkede faaliyette olan servislerinde ve web sitelerinde zararlı bir yazılımın saatte 300 bin kullanıcının bilgisayarına girerek tehlike saçtığı açıklandı. 30 Aralık tarihinden bu yana aktif olan zararlı yazılım Yahoo’nun pek çok servisine bulaşmı...

Yahoo Virüs Kıskacında! (7 Ocak 2014)

Yahoo’nun pek çok ülkede faaliyette olan servislerinde ve web sitelerinde zararlı bir yazılımın saatte 300 bin kullanıcının bilgisayarına girerek tehlike saçtığı açıklandı.

30 Aralık tarihinden bu yana aktif olan zararlı yazılım Yahoo’nun pek çok servisine bulaşmış durumda. Yahoo’nun reklam servisine sızan zararlı Yahoo’da ekrana gelen tüm reklamlarda yer alıyor ve kullanıcılar herhangi bir reklama tıkladığında bilgisayara bulaşıyor.

Java uygulamasındaki bir açığı kullanan zararlının saatte 300 bin kullanıcının bilgisayarına girebildiği tespit edilirken, güvenlik şirketleri kullanıcıların mecbur kalmadıkları taktirde Java servisini kapatmalarını öneriyor.

Sorunun üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Yahoo zararlının bulaştığı servislerini bir bir kapatırken, tehlike halen devam ediyor.

Yahoo’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada olay doğrulanırken, zararlının sadece 3 Ocak tarihinde değil 31 Aralık’tan bu yana faal olduğu belirtildi.

Hürriyet