WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber: Hiç Tanımadığınız Kişilerden Mesajlar Alabilirsiniz!

Dünyanın en popüler anlık mobil mesajlaşma ağı olan WhatsApp büyük bir sorunla karşı karşıya Anlık mesajlaşma sistemi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; 2014 Ağustos ayında aylık 600 milyon aktif kullanıcı sayısını tam 100 milyon art...

WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber: Hiç Tanımadığınız Kişilerden Mesajlar Alabilirsiniz! (20 Ocak 2015)

Dünyanın en popüler anlık mobil mesajlaşma ağı olan WhatsApp büyük bir sorunla karşı karşıya

Anlık mesajlaşma sistemi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; 2014 Ağustos ayında aylık 600 milyon aktif kullanıcı sayısını tam 100 milyon artırarak, 700 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını bildirdi.

Yakın zamanda kullanıcı sayısının milyarı aşacağı tahmin edilen WhatsApp bu hızlı büyüme ile birlikte kullanıcılar spam mesajların dezenformasyonuna maruz kalabilecek. WhatsApp üzerinden spam gönderenler, VoIP operatörlerini kullanarak kendi telefon numaralarını yaratmakta ve bu telefon numaralarıyla açtıkları hesaplarla kullanıcılara mesaj göndermek mümkün olmaktadır.

Özellikle ABD, Hindistan ve Avrupa ülkelerindeki kullanıcılara gelen spam mesajları gönderen servis hizmetlerine ulaşmak ise oldukça kolay!

WhatsApp, geçen yıl Facebook tarafından toplamda 19 milyar dolar karşılığında satın alınmasıyla birlikte büyük bir atılım gerçekleştirmişti.

(İHA)