Ve ATV Sonunda Gerçekten Satıldı

Yabancıya gitmedi! Çalık Grubu’nun uzun süredir elden çıkarmaya çalıştığı ATV satıldı. TV8 ve Akşam gazetesi ile SKYTürk’ün de aralarında bulunduğu Turkmedya’nın satılmasının ardından bu kez de ATV el değiştirdi. ATV’nin yeni sahipleri iktidara yakınlığı...

Ve ATV Sonunda Gerçekten Satıldı (23 Kasım 2013)

Yabancıya gitmedi!

Çalık Grubu’nun uzun süredir elden çıkarmaya çalıştığı ATV satıldı. TV8 ve Akşam gazetesi ile SKYTürk’ün de aralarında bulunduğu Turkmedya’nın satılmasının ardından bu kez de ATV el değiştirdi.

ATV’nin yeni sahipleri iktidara yakınlığıyla bilinen ve İstanbul’a yeni yapılacak havaalanı ihalesini de alan Kolin, Limak, Kalyon İnşaat  üçlü ortaklığı oldu.

ATV, daha önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ihalesinde 1.1 milyar dolara Çalık grubuna satılmış, ancak Çalık bu paranın büyük bölümünü devlet bankasından alınan kredi ile gerçekleştirmişti.

ATV SATIŞINA İLİŞKİN HABERE AÇIKLAMA

Limak-Kalyon-Kolin tarafından atv’yi Çalık Grubu’ndan satın aldıklarına yönelik yayınlanan haberlerin doğru olmadığı ifade edildi.

Üç şirket tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

“Limak-Kalyon-Kolin Ortaklığı’nın ATV hisselerini, Çalık Grubu’ndan devraldığına dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.”

Geçtiğimiz yıl yapılan görüşmelerde atv’nin Turner Grubu (Time Warner) tarafından satın alındığı duyurulmuş, ancak satış gerçekleşmemişti.