Van Depremi’nin Mucizesi Azra Bebek 1 Yaşında!

Van’da geçen yıl 23 Ekim’de meydana gelen depremden 2 gün sonra enkaz altından çıkarılarak depremin mucizesi olan Azra bebek, birinci yaş gününü kendisini kurtaran İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekibiyle kutladı. Azra bebek için İzmir Afet ve Acil ...

Van Depremi’nin Mucizesi Azra Bebek 1 Yaşında! (13 Ekim 2012)

Van’da geçen yıl 23 Ekim’de meydana gelen depremden 2 gün sonra enkaz altından çıkarılarak depremin mucizesi olan Azra bebek, birinci yaş gününü kendisini kurtaran İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekibiyle kutladı.

Azra bebek için İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yemekhanesinde doğum günü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan İzmir Valisi Cahit Kıraç, 23 Ekim 2011’de Van’da meydana gelen depremin Türkiye’yi yasa boğduğunu, Azra bebeğin de o depremin mağdurları arasında yer aldığını söyledi.
İzmir’in, Van’a uçakla ilk arama kurtarma ekip gönderen il olduğunu kaydeden Vali Kıraç, “Ekibimiz Erciş’e gitti. Karaduman ailesinden Azra’yı, annesi Semiha’yı ve babaanne Gülsade’yi kurtardı. O depremde Azra’nın babası Sinan Karaduman da vefat etmişti. Allah bir daha böyle felaket yaşatmasın” diye konuştu.

“EKİPLE KUTLAMAK İSTEDİK”

Azra bebeğin dedesi Ahmet Karaduman da İzmir ekibinin Erciş’e gelmesini bir tesadüf olarak görmediğini, Allah’ın takdiri olduğuna inandığını söyledi. İzmir ekibinin titiz bir çalışmayla torunu, gelini ve eşini kurtardığını ifade eden Karaduman, “Vefa borcu olarak bugünü ekiple kutlamak istedik” diye konuştu.

Azra bebeğin annesi Semiha Karaduman ise ekibin büyük fedakarlıklarla çalıştığını, enkazdan çıktıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın desteğiyle ambulans uçakla Ankara’ya götürüldüğünü ve herkesin kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “(Bittim) noktasında (Yettim) diyerek kullarını bize gönderen Allah’a hamd ediyorum” dedi.

“İYİ Kİ DOĞDUN AZRA!”

İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği’nden Kadir Direk, Azra bebeği ve ailesini tehlikeli, yorucu ve titiz bir çalışma sonunda kurtarmayı başardıklarını anlattı. Direk’in dün baba olduğu, Direk ailesine doğum için bugüne tarih verilmesine karşın Azra bebeğin doğum gününe katılmak isteyen Kadir Direk’in ricası üzerine doktorların doğumu dün gerçekleştirdiği öğrenildi.

Konuşmaların ardından üzerinde Azra bebeğin enkazdan çıkarıldığı anın resmi bulunan doğum günü pastası kesildi. Vali Cahit Kıraç, Azra bebeğe doğum günü hediyesi olarak altın taktı. Etkinliğe katılanlar, daha sonra Azra bebeğe çeşitli hediyeler verdi.

Van Depremi sonrasında sosyal medyada yaşanan dayanışma ve yardım organizasyonlarını okumak için tıklayın

AZRA BEBEK BÖYLE KURTARILMIŞTI