Üşüdük ama önümüz yine bahar!

Türkiye genelinde hafta başından beri hızla düşen ve bazı bölgelerimizde de kar yağışlarına neden olan soğuk hava dalgası, hafta sonundan itibaren yerini mevsim koşullarına göre daha ılık bir havaya bırakacak. Batı bölgelerde yarından itibaren sıcaklıklar...

Üşüdük ama önümüz yine bahar! (17 Kasım 2016)

Türkiye genelinde hafta başından beri hızla düşen ve bazı bölgelerimizde de kar yağışlarına neden olan soğuk hava dalgası, hafta sonundan itibaren yerini mevsim koşullarına göre daha ılık bir havaya bırakacak.

Batı bölgelerde yarından itibaren sıcaklıklarda ciddi artış bekleniyor. Buna göre, söz konusu yerlerde sıcaklık yeniden mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Önümüzdeki günlerde yağış da beklenmiyor.

Hafta sonu için açık hava planları yapabilirsiniz!

Hafta sonu sıcaklıklar yeniden 15 derece ve güney kıyılarımızda 20 derecenin de üzerine çıkacak. Normalde Kasım sıcaklık ortalaması 11 dereceyken, sıcaklık değerleri bunun 7-8 derece kadar üzerine çıkıp 17-18 derece civarında seyredecek. Ay sonuna kadar da hava sıcaklıkları batı bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Gelecek hafta Çarşamba günü ve hafta sonunda yağmur görülebilir. Ancak yağış hava sıcaklığını azaltmayacak.

İstanbul’da Aralık sonuna kadar kar beklenmiyor

Küresel meteorolojik verilere göre, Aralık ayının ortasına kadar hava sıcaklıkları mevsim normalleri ve üzerinde seyredecek. Ancak Aralık'ın 15'inden sonra soğuma bekleniyor. Bu tarihe kadar kar yağışı da beklenmiyor. Belki bu yıl başına doğru ya da sonrasında kar yağışı olabilir.

İşte hafta sonu ve önümüzdeki haftada İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM